امام خمینی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سوادآموزی در گستره وسیع را در دستور کار قرار دادند. ماحصل آن، پویشی بود که ثمره آن پس از ۴۰ سال، افزایش قابل توجه نرخ باسوادی در کشور است.
از همان سال‌های ۴۲ امام طرح حکومت اسلامی را با دانشجویان مطرح می‌کند و از آنها می‌خواهد در برابر سایر مکاتبی چون شرق و غرب به روشنگری میان آحاد ملت بپردازند.
در تهران حدود ۳.۵ میلیون موتورسیکلت بنزینی تردد دارد و هر یک از این موتورسیکلتها ۵ برابر یک خودرو آلودگی تولید می‌کند! تا به امروز اقدامی برای جایگزینی موتورهای بنزینی با برقی صورت نگرفته در حالیکه می‌توان روزانه ۹۰۰ "موتورسیکلت برقی رایگان" ...
دادستان عمومی و انقلاب نیکشهر گفت: در حمله دو فرد مسلح به سپاه نیکشهر یک تن از پاسداران این شهرستان به شهادت رسیده و 5 تن دیگر نیز مجروح شدند.
معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور بابیان اینکه در انتقال پایتخت توزیع کارکرد‌ها در بخش‌های مختلف دنبال می‌شود، گفت: استان سمنان یکی از گزینه‌های مطرح به شمار می‌رود.
در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری صورت گرفت
شهردار تهران در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، دستوراتی را خطاب به مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) صادر کرد. ‎
نیره ساری
از برایند نظرات فقهی و قانونی پیرامون «بغی» و «افساد فی‌الارض» چنین بر می‌آید که وجود یکی از سه شرط زیر برای تحقق این دو عنوان مجرمانه لازم و ضروری است: تعرض ساختاری علیه تمامیت جسمانی، مالی و عرضی اشخاص؛ مختل‌کردن امنیت (فیزیکی – روانی) و برهم زدن نظام پولی – مالی؛ اشاعه گسترده فساد و فحشا.
امروز روزجهانی تالاب‌هاست و مبدع این روز هم کشور ایران در کنوانسیون ۱۹۷۱ رامسر بوده است. در وصف اهمیت تالاب همین نکته بس که ارزش اکولوژیکی آن ۱۰ برابر بیش از جنگل و ۲۰۰ برابر بیشتر از مزارع است. در همین روز‌های اخیر، ده‌ها روستای خوزستان گرفتار سیلاب شدند و به صد‌ها نفر امدادرسانی شد. این فقط یکی از اثراتی است که با آسیب به تالاب‌های شادگان و هورالعظیم، گریبانگیر خوزستان شده؛ چراکه ساده‌ترین کاربرد تالاب این است همچون اسفنج، آب‌های سیلاب‌ها را جذب می‌کند. از ۴۲ نوع تالاب شناخته‌شده در جهان ۴۱ نوع آن در ایران وجود دارد، اما با همه این اوضاع تالاب‌های ایرانی مساعد نیست.
دادستان کل کشور:
دادستان کل‌کشور با اشاره به اینکه مراکز تولیدی و کارخانه‌ها نباید به دلیل معوقات بانکى و مشکلات مالى تعطیل شوند، بر لزوم هم‌افزایی بخش خصوصی و دولتی در مبارزه با قاچاق کالا تأکید کرد.
این دومین باری است که برای نمایش اقتدار و ولایت‌مداری‌شان گرد هم می‌آیند، اما این بار اجتماع دختران انقلاب پرشورتر از بار نخست بود. ۱۸ تا ۲۰ هزار دختر و پسر انقلابی در روز منتهی به آغاز دهه فجر و در ایام شهادت حضرت‌زهرا (س) با حجاب زهرایی‌شان در میدان امام‌حسین (ع) و در کنار مزار پاک شهدای گمنام دفاع مقدس گرد هم آمدند تا نشان دهند، دختران انقلاب در ۴۰ سالگی انقلاب همانند مادرانشان در روز‌های نخست انقلاب به اسلام، انقلاب و دستاورد‌های خون پاک شهیدان پایبندند و ۴۰ سال حاکمیت ارزش‌های اسلامی و انقلابی مردان و زنان، دختران و پسران انقلاب را برای ادامه این مسیر، پرشورتر و باانگیزه‌تر کرده است. خانواده مرضیه هاشمی فعال رسانه‌ای و جمعی از خانواده‌های شهدا از مهمانان ویژه این گردهمایی بودند.
۱۱