گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با خانم معلم خلاقی که برای دانش‌آموزانش سنگ تمام می‌گذارد
در حالی که بسیاری از معلمان و معاونان دانش‌آموزان‌شان را سوژه کرده‌اند تا لایک و فالوور جمع کنند؛ معلمان دغدغه‌مند دیگری هستند که با همین تکنولوژی موجب رشد دانش‌آموزانشان شده‌اند. «حاتمی» از همین دست معلمان است که می‌تواند الگوی خوبی برای معلمینی باشد که از تغییر نسل جدید گلایه‌مندند. در ادامه گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با وی را بخوانید.
نمای ساختمان به اندازه ساخت خود بنا باید ایمنی، هویت فرهنگی، معماری و هنری یک شهر را نمایان کند
بازگشت هویت معماری ایرانی و اسلامی در نمای ساختمان‌های پایتخت یکی از خواسته‌هایی است که کارشناسان معماری برای ایجاد آرامش در بنا‌های شهر تهران بر آن تأکید دارند
شهرداری تهران برای ایمن‌سازی ۲۲ هزار ساختمان ناایمن چه برنامه‌ای دارد؟
در حال حاضر ‏۶ /۷ درصد منازل مجهز به سیستم اعلام حریق، ۴ /۵ درصد مجهز به شیلنگ آتش‌نشانی و ۹ /۲۸ درصد مجهز به کپسول آتش‌نشانی هستند؛ ۶/ ۶۳ درصد منازل نیز فاقد هرگونه تجهیزات ایمنی در برابر آتش ‏هستند
معاون مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به عدم تأثیرگذاری طرح زوج و فرد در کاهش آلودگی هوا و ترافیک پایتخت اعلام کرد۴۰ درصد پایتخت‌نشینان اجرای طرح زوج و فرد را ناعادلانه می‌دانند.
طبق گزارش‌های منتشر شده تایمز هایر اجوکیشن، دانشجویان امریکایی مجوز اعتراض به شرایط آموزش عالی و دولت را ندارند. در میان بحث‌ها و درگیری‌هایی که در دانشگاه‌های ایالات متحده امریکا وجود دارد، دانشجویان کارشناسی بیش از دیگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی به وضعیت فعلی دولت معترض هستند. بررسی‌ها حاکی از آن است که دانشجویان حتی در سخنرانی‌ها و سمینار‌های خود محدود و کنترل می‌شوند و اجازه بیان اعتراض ندارند.
طنین صدای ایرانیان در فضا همراه با طنین پیام صلح و دوستی کشورمان مهم‌ترین خبری بود که محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز ملی فناوری فضایی با خود آورده بود. وی با تأکید بر صلح‌آمیز بودن دانش ماهواره‌ای ایران مسئولیت ایران در گروه توسعه همکاری‌های فضایی را دلیلی بر رسمیت صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های فضایی ایران در مجامع بین‌المللی دانست.
نقشه پراکندگی فوت‌شدگان براثر سرطان در کشور منتشر شده که از لحاظ زیست‌محیطی غافلگیرکننده است. برخلاف تصور، استان‌های خوش آب‌و‌هوا‌تر، فوت‌شدگان به مراتب بیشتری نسبت به استان‌های محروم و بد آب و هوا داشته‌اند. استان گیلان از لحاظ بیشترین فوت‌شدگان سرطانی، صدرنشین است و به‌دنبال آن هم استان‌های خوش آب‌و‌هوای آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران و آذربایجان غربی صف کشیده‌اند. باور کردن آن سخت است، اما تهران با دود و دم و انواع آلودگی محیطی حتی جزو ۲۰ استان اول کشور هم نیست. علت چیست؟!
لطفاً به داد ترافیک و معاونتش برسید! عجالتاً ترافیک را بی‌خیال، اما فکری عاجل به حال کج‌سلیقگی‌های معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران بکنید! یک مدیر مدبر در مجموعه مدیریت شهری نیست آقای پورسیدآقایی را توجیه کند که اگر قرار است بیش از پیش دست در جیب شهروندان کنید و کم‌کاری‌ها و سوءمدیریت‌ها را با دست‌درازی به اندک پول باقیمانده ته‌جیب‌تهرانی‌ها جبران کنی، لااقل بگذار ایام‌الله دهه فجر و خوشی مردممان در سالگرد انقلاب بگذرد، بعد باز هم کامشان را تلخ کنید. روزگذشته رونمایی از پولی‌کردن تردد در خیابان‌های تهران به اسم «عوارض محدوده زوج و فرد» در حالی از سوی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران صورت گرفت که همین دیروز محسن هاشمی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشت: به دلیل بی‌تدبیری قوای مجریه و شهری «فقط از یک سوم ظرفیت مترو استفاده می‌شود»! اینکه تا چه موقع قرار است با شهر، خیابان، تونل، بزرگراه، فضافروشی و با پول جریمه‌های ساخت‌و‌ساز‌های غیرمجاز شهر را اداره کرد، بماند برای بعد. اما خواهشاً اینقدر بی‌تدبیری نکنید که تا کم آوردید ساده‌ترین و البته دردآورترین راه یعنی دست‌درازی به جیب شهروندان را چاره کار بدانید.
۵۲ ایرانی در فهرست دانشمندان ۱درصد‌ پُر استناد کشور در نظام‌ رتبه‌بندی جهانی ESI حاضر هستند و تعداد محققین علوم پزشکی کشور به ۷۰۹ نفر رسیده است.
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در رستوران ریناس تهران در حالی برگزار شد که میهمانان اختصاصی آن کودکان کار و بدسرپرست بودند.
۱۱