رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف ۶۰۰ تن مواد احتکار شده شیمیایی که از مواد اولیه ساخت ظروف یکبار مصرف هستند در انباری در جنوب تهران خبر داد.
اگر یک اروپایی بخواهد از آخرین روز‌های تعطیلات تابستانی خود استفاده کند و به ایران بیاید، چقدر از حقوق ماهیانه‌اش را باید خرج کند؟
هم زمان با سومین روز از ماه محرم ۱۳۵ شهید دوران دفاع مقدس از مقابل دانشگاه تهران به سمت خیابان بهشت معراج شهدا توسط مردم قدرشناس پایتخت در حال تشییع هستند.
نیره ساری
مگر اخلالگران سکه و ارز دستگیر نشدند؛ مگر سالار آقاخان‌ها و محمد سالم‌ها از کف بازار جمع نشدند؛ مگر نه اینکه از دلال‌های کف سبزه میدان به مظلومین‌ها و از مظلومین‌ها به عراقچی و حتی سیف رسیدند، پس چرا همچنان قیمت دلار در اوج می‌درخشد؟! این‌ها سؤالاتی است که همزمان با برگزاری علنی دادگاه‌های اخلالگران سکه و ارز، خیلی از افراد آن را مطرح می‌کنند.
«7/5 میلیون شهریه مدرسه‌ای است که به این رقم هزینه کتاب، روپوش و سرویس رفت‌و‌آمد هم اضافه می‌شود، اما این مدرسه به یک شرط روی شهریه تخفیف می‌دهد، در صورتی که دانش‌آموز بیشتری برای ثبت‌نام معرفی کنید و آن‌ها در مدرسه ثبت‌نام کنند.» این گزارش مادری است که پسرش را در کلاس دوم ابتدایی یک مدرسه غیردولتی در منطقه ۱۳ تهران ثبت‌نام کرده است.
این روز‌ها در کنار نگرانی بابت دوا و درمان، دسترسی افراد دارای بیماری‌های خاص به دارو دغدغه جدی بسیاری از خانواده‌هایی که سالمندان بیمار یا بچه‌های مبتلا به بیماری‌هایی نظیر اوتیسم دارند، حول و حوش تأمین پوشک می‌چرخد. جالب اینجاست که کشف چندین انبار پوشک احتکارشده و قول واردات مواداولیه پوشک هم نتوانسته تغییر محسوسی در بازار ایجاد کند و پوشک چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان همچنان بر نمودار صعودی قیمت‌ها می‌تازد.
تیرماه بود که ابلاغیه وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از آینده پرتنش تجهیزات پزشکی خبر می‌داد. این بخشنامه درباره استفاده مجدد از تجهیزات پزشکی اتاق عمل بود که با واکنش منفی بسیاری از پزشکان و اهالی سلامت مواجه شد. آن روز‌ها هنوز سقوط ارزش ریال به شرایط فعلی نرسیده بود
وزیر بهداشت گفت: موضوع دارو و تجهیزات پزشکی جزو اولویت‌های دولت بوده و در عین حال واردات مواد اولیه و مواد جانبی آن در حال انجام است.
پس از اعتراضات مردم و رسانه‌ها صورت پذیرفت:
همتی که در روزهای گذشته طی پستی از اعدام چند تروریست عضو حزب کومله ابراز ناراحتی کرده بود، با واکنش منفی کاربران شبکه‌های مجازی و انتقادات رسانه‌ها عذرخواهی کرد.
نتایج یک بررسی جدید که در دانشگاه میشیگان صورت گرفته حکایت از آن دارد، افراد معتقد به وجود خدا کمتر از افرادی که عقیده مذهبی ندارند، افسرده می‌شوند.
۱۱