فئوادیان به عنوان معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی کشور منصوب شد.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه اهداف ماهواره‌های ما موشکی نیست و دو مرجع بین‌المللی نیز این موضوع را در نظارت‌های خود تأیید کردند، گفت: چرا وقتی ما وارد این حوزه می‌شویم، برخی دردشان می‌آید؟ زیرا قدرت ما در این حوزه به صحنه بی‌المللی وارد می‌شود.
گزارش دفتر توسعه سازمان ملل از کاهش ۸۵درصدی شمار فقرا در ایران طی سه دهه گذشته خبر می‌دهد.
معاون گردشگری با این توضیح که طرح «سفر ارزان» همان سفر اقساطی است که با هدف آسان‌سازی مسافرت در داخل کشور قرار است اجرا شود، گفت‌: این طرح پس از تعطیلات نوروز ۹۸، رسماً اجرا می‌شود.
رزمایش بهداری نیروی زمینی سپاه صبح امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و فرمانده این نیرو آغاز شد.
نفیسه ابراهیم‌زاده‌انتظام
سه هفته قبل جلسه‌ای با حضور نمایندگان آموزش‌و‌پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در مورد رفع بازماندگی از تحصیل برگزار شد و این هفته قرار بود با حضور نمایندگان سایر دستگاه‌های مؤثر در این امر جلسه مزبور دنبال شود. در این بین مرکز آمار، ثبت احوال و وزارت ارتباطات هم برای همراهی در رفع محرومیت‌های تحصیلی فراخوانده شدند.
در سال‌های اخیر کیفیت پایین دانشگاه‌های غیردولتی آنقدر شورش را درآورد که بار‌ها صدای مدیران وزارت علوم هم درآمد. تا جایی که روزگذشته وزیر علوم خبر از تعطیلی ۷۰ دانشگاه غیرانتفاعی داد. البته در همین زمینه وزیر علوم آمار‌هایی داده که در تضاد با آمار‌های رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی است.
سعید نمکی، سرپرست فعلی و وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس هر چند در عمل خود را برای گرفتن رأی اعتماد از مجلس آماده می‌کند و برنامه‌هایی نظیر تشکیل اتاق فکر در وزارت بهداشت را به عنوان یکی از برنامه‌های این آمادگی عنوان می‌کند، اما در عین حال وقتی می‌خواهد درباره شرایط فعلی و وضعیت پیش روی این وزارتخانه صحبت کند، اوضاع را اینگونه توصیف می‌کند: «قرار نبود به میدان مین بیایم.» وزیر پیشنهادی روحانی به مجلس در حالی که وضعیت کنونی نظام سلامت را با «میدان مین» توصیف می‌کند، اما با بیان «تکلیف‌شدن پذیرش وزارت بهداشت» نشان می‌دهد، نه فقط برای ورود به این میدان مین بی‌رغبت نیست بلکه خودش را هم آماده کرده است.
«شمس» یا شبکه محصولات سالم با هدف افزایش بهره‌وری تولید، توزیع محصولات سالم و توسعه فعالیت‌های نوآورانه و جمعی با بهره‌مندی کشور از فناوری‌های مرتبط با سلامت از سوی ستاد زیست فناوری ارائه شده است. در این طرح به جای استفاده از سموم و کود‌های شیمیایی که باعث انواع و اقسام بیماری‌ها می‌شود و کیفیت غذایی را به شدت کاهش می‌دهند، قرار است از فناوری‌های نوین استفاده شود. با تمام این‌ها بازبینی سوابق ارائه‌کنندگان طرح «شمس» واقعیت آن را مبهم می‌کند. اصلی‌ترین بخش این ابهامات ارتباط نزدیک ارائه‌کنندگان طرح شمس با محصولات تراریخته است! طرح شمس از سوی طرفداران شناخته‌شده محصولات تراریخته در ستاد زیست‌فناوری معاونت علمی رئیس‌جمهور ارائه شده است.
مأموران پلیس پایتخت جسد خونین مرد جوانی را در بزرگراه امام علی حوالی میدان رسالت که با اصابت ضربه چاقو به قتل رسیده بود، کشف کردند.
۱۰