رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه مردم باید هزینه حضور در شهر را پرداخت کنند، گفت:دولت هزینه های حضور خود در پایتخت را نمی دهد و مطلع هستیم که در تنگنای مالی است.
مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، نسبت به فروش محصولات آرایشی قاچاق و تقلبی با عنوان ساخت کشور امریکا هشدار داد.
نمایندگان مجلس اخیراً طرحی را با ۹۴ امضا درباره حمایت و تشویق مطلعان مفاسد اداری و اقتصادی تدوین و به هیئت رئیسه پارلمان تقدیم کرده‌اند. این طرح شامل ۱۱ ماده می‌شود که در آن تشویق‌های نقدی و ارتقای شغلی برای افرادی که مفاسد اقتصادی و اداری را اطلاع دهند، پیش‌بینی شده است. مطابق این طرح از جمله موارد تشویقی پرداخت وجه نقدی معادل دو ماه حقوق فرد در زمان پرداخت و پرداخت پنج تا ۲۰ درصد از منافع مکتسبه ناشی از فساد گزارش شده، خواهد بود.
کبری فرشچی
ماجرا از چند روز پیش و سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه علنی مجلس برای رأی اعتماد به سعید نمکی، وزیر بهداشت آغاز شد.
بعد از هشدار رهبر انقلاب در خصوص کاهش جمعیت مهندسی شده در کشور، جامعه نسبت به این مسئله حساس شد و خانواده‌ها فرزندآوری را جدی گرفتند و در سایه بهانه‌های پزشکی و مسائل اقتصادی، مهاجرت و توزیع نامناسب و کارشکنی کارفرمایان، الگوی جمعیت را اندکی متحول کردند، اما در این میان بودند افراد و جریان‌هایی که رشد سینوسی جمعیت و روند کاهشی بعد از افزایشی آن را یک امر طبیعی می‌دانستند و کاهش غیرمنطقی جمعیت را در تعریف پنجره جمعیتی جا می‌کردند. شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس و جزو پیش‌قراولان جریان یادشده بود. وی اخیراً نسبت به بی‌توجهی به کارکرد پنجره جمعیتی در کشورمان هشدار داده و خواستار استفاده هر چه سریعتر از این پنجره به نفع امنیت اقتصادی شده است. به گفته او سال‌۱۴۱۵ کشورمان سالخوردگی بالای ۲۰‌درصد جمعیت را تجربه خواهد کرد که از الان باید فکری برای آن کرد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشـور از بـرگـزاری بـزرگ‌ترین رویـداد حرکت‌های جهادی با حضور نمایندگان گروه‌های جهادی، مسئولان کشوری و لشکری از امروز به مدت سه روز خبر داد.
دادستان تهران با اعلام جزئیات عفو ۵۰ هزار نفری محکومان گفت: بخش قابل توجهی از زنان سرپرست خانوار و محکومانی که حبس بالای ۲۰ سال دارند هم مشمول عفو اخیر می‌شوند.
اقدام رئیس مجلس در ارسال مصوبه «قانون پولشویی» به مجمع، تصمیم‌گیری به جای کل نمایندگان بوده است و علاوه بر نقض تشریفات مقرر در آیین‌نامه‌های متعدد و اصل 112 قانون اساسی، مصداق سوءاستفاده و تجاوز از حدود اختیارات مقرر در قوانین و مقررات مربوطه است.
آمار‌های اعلامی بنیاد ملی نخبگان در خصوص بازگشت نخبگان به کشور با شواهد علمی و فناورانه مطابقت ندارد
طبق تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی بنیاد ملی نخبگان، ظرف سه سال گذشته هزار و ۲۰۰ نخبه ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه عالی‌رتبه جهان به کشور بازگشته‌اند. این ادعا که به معنای فراهم شدن زمینه سرمایه‌گذاری و امنیت فعالیت علمی و اقتصادی در کشور است، در حالی مطرح می‌شود که جایگاه ایران در میان کشور‌های صادرکننده نخبه در آمار‌های جهانی بهبود نیافته است.
عباس جعفری‌دولت‌آبادی گفت: بخش قابل توجهی از محکومان موادمخدر که محکومیت‌های طولانی دارند، مشمول عفو اخیر می‌شوند.
۱۰