جنگل‌های حرا که محیط‌زیستی‌ها آن را طلای خلیج‌فارس نامیده‌اند، اکنون در معرض دو خطر عمده قرار گرفته است. از یک‌طرف سایت‌های پرورش میگو و از طرف دیگر قاچاقچیان سوخت آرامش آن را برهم زده‌اند.
چربی‌گیری‌های غیرمجاز همچنان در حاشیه تهران جولان می‌دهد
واحد‌های چربی‌گیری و زهتابی حاشیه‌تهران، روزانه ۷۰۰تن مواد مختلف تولید می‌کنند و بخش عمده‌ای از تولیداتشان هم به صورت پسماند‌های آلوده در محیط رها می‌شود؛ پسماند‌هایی که به آلودگی‌های اساسی آب و خاک در این منطقه دامن زده و سلامت مردم را تهدید می‌کند. این واحد‌ها کارشان این است که ضایعات مرغداری‌ها و ضایعات گوشتی کشتارگاه‌ها را بازیافت کنند؛ محصول نهایی تولید شده هم در صنعت صابون‌سازی، تولید انواع روانکار‌های صنعتی (گریس) و خوراک طیور استفاده می‌شود. طی این پروسه، خلاف قانون است و کسی هم به داد این وضعیت بغرنج نمی‌رسد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از آماده سازی پارک پردیسان برای حضور شهروندان و دوچرخه سواران در راستای تفاهم نامه پاییز سال گذشته شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد.
هر ساله سودجويان با شروع فصل مهاجرت پرندگان زيرسايه ضعف نظارت محيط‌زيست با ايجاد تالاب‌هاي مصنوعي به نام «محميه» آنها را تبديل به قتلگاه پرندگان مهاجر مي‌كنند.
علیرضا سزاوار
تالاب میقان با وسعت حدود ۲۵ هزار هکتار یکی از ۱۰ تالاب مهم کشور است که نبود یک مدیریت جامع، حیات آن را به خطر انداخته است
بابت هر شکار بین ۵ تا ۹ هزاردلار به جیب محیط‌زیست می‌رود
مدتی است که مناطق شکار ممنوع کشور به پاتوق شکارچیان خارجی تبدیل شده است. سازمان محیط زیست هم درآمد حاصل از این اقدام را که رقمی بین ۵ تا ۹ هزار دلار است، دلیل موجهی برای صدور این مجوز‌ها می‌داند.
کشف منابع آب ژرف در سیستان و بلوچستان باعث شده حفاری‌ها با سرعت بیش‌تری در این منطقه انجام شده و این اقدام در ۳ استان دیگر نیز آغاز شود.
مشکل معاینه فنی اتوبوس‌های فرسوده تهران حل شد، اما مشکل بی‌کیفیتی سوخت باقی است
بررسی‌های مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نشان می‌دهد ۹۵ درصد اتوبوس‌های پایتخت دارای برگه معاینه فنی هستند و تنها ۵ درصد از این اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی بالا و لزوم انجام تعمیرات جدی روی آن‌ها هنوز موفق به دریافت برگه معاینه فنی نشده‌اند
سه شنبه هفته گذشته الکساندر گرست، فضانورد اروپایی، عکس‌هایی را از بافتی طوفانی از نوع پنج در توئیتر خود منتشر کرد. او مدعی شد این طوفان به سمت ژاپن و تایوان در حال حرکت است.
۲