مردی که متهم است با همدستی همسر صیغه‌ای‌اش مرد مزاحم را به‌قتل رسانده است، پس از فوت همسرش بار دیگر محاکمه شد.
سارق خودروی پیکان وانت که هنگام فروش لوازم خودرو در سایت دیوار شناسایی شده بود، بعد از دستگیری به چند سرقت خودرو اعتراف کرد.
پسر جوانی به خاطر یک لیوان چای، برادر بزرگترش را در درگیری به قتل رسانده است در بازجویی با اظهار پشیمانی گفت: فکر نمی‌کردم برادرم کشته شود.
مجرمانی که قصد اخاذی از افراد پولدار را دارند معمولاً با طرح نقشه حساب شده از زنان و دختران جوان به عنوان طعمه استفاده می‌کنند و به این شیوه هم دختران و زنان جوان و هم مردان پولدار را فریب می‌دهند. از سوی دیگر مردان پولدار هم که اسیر خواهش‌های نفسانی هستند به راحتی در دام این افراد گرفتار می‌شوند و وقتی چشم باز می‌کنند تازه متوجه می‌شوند که هم آبرو و هم پول خود را از دست داده‌اند. دختر ماساژوری که با همدستی نامزدش از مرد پولداری‌۳۵۰‌میلیون تومان اخاذی کرده بودند در بازجویی‌ها مدعی شد که فریب نامزدش را خورده و به دستور او با مرد پولدار رابطه دوستانه برقرار کرده است و از او اخاذی کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری استان گلستان از ناکامی نقشه فراری دادن یکی از متهمان پرونده پرهام آزادشهر خبر داد و گفت: یکی از سه متهم اصلی پرونده معروف به پرهام آزادشهر، روز گذشته با اسناد جعلی به دنبال آزادی بود که با هوشیاری بازپرس پرونده، این نقشه ناکام ماند.
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان متخلف دارای نمره منفی در طرح جدید بیمه شخص ثالث باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنند.
رقابت بر سر دوستی با دختران یکی از موضوعات پرونده‌های قتل است که همواره در محاکم کیفری‌یک استان‌ها تشکیل می‌شود. در حالی که دختران بعد از دعوای رقیبان خود به سراغ افراد دیگری می‌روند این رقابت کنندگان هستند که یکی‌شان به کام مرگ و دیگری با مجازات قصاص مواجه خواهد شد. در پرونده‌ای که روز گذشته در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد پسری که از شش‌سال قبل به اتهام قتل رقیب عشقی‌اش در بازداشت به سر می‌برد سرانجام موفق به جلب رضایت اولیای‌دم شد.
بسیاری از مجرمان سابقه‌دار برای فروش اموال سرقتی به سراغ زنان و دختران می‌روند و با وعده ازدواج آن‌ها را فریب می‌دهند و از طریق آن‌ها اموال سرقتی را به فروش می‌رسانند تا شناسایی و دستگیر نشوند. پرستاری که به تاز‌گی به عنوان همدست سارق حرفه‌ای به اتهام فروش طلا‌های سرقتی از سوی مأموران دستگیر شده در بازجویی‌ها مدعی است متهم در اینستاگرام خودش را مهندس معرفی کرده و به او پیشنهاد ازدواج داده به این شیوه او را فریب داده است.
تا کنون تعاریف متعددی از جرایم اقتصادی ارایه شده است برخی این جرم را عملی می دانند که با قوانین اخلاقی منافات دارد چرا که این جرم متضمن تجاوز به مصالحی اساسی است که اجتماع به آن دست می یابد و آن را ارج می گذارد
تشکیل زندگی بدون در نظر گرفتن معیار‌های آن و عدم پایبندی به اخلاقیات، سرآغاز حوادثی تلخ از جمله تشکیل پرونده‌های قتل می‌شود. در پرونده‌ای که روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد مردی که از ۱۴‌سال قبل به اتهام قتل مردی سالخورده در بازداشت به سر می‌برد برای قضات دادگاه توضیح داد که چگونه برای حمایت از زنی که مسافر خودروی او شده بود مرتکب قتل شد.
۸