پسر جوانی که قبلاً به اتهام معاونت در قتل یکی از بستگانش بازداشت شده بود، نقشه آدم‌ربایی فروشندگان خودرو در سایت دیوار را با همدستی سارق سابقه داری طراحی و اجرا کرد.
پرخاشگری بین اعضای خانواده به خاطر اختلاف‌های خانوادگی در صورتی که مدیریت نشود ممکن است به حوادث خونین منجر شود، مثل دعوای دو خواهر که ناخواسته به کوری یکی از آن‌ها منجر شد و اعضای خانواده را بیش از هر زمان دیگری مقابل هم قرار داد. هر چند زن جوان برای خواهرش درخواست قصاص چشم مطرح کرده بود، اما متهم به حبس و پرداخت دیه محکوم شد. رأی پرونده در دیوان عالی کشور نقض و بار دیگر در نوبت رسیدگی قرار گرفت.
ادامه رسیدگی درمانی به 15 دانشجوی مجروح دانشگاه آزاد اسلامی
در حالی که رفت و آمد مسئولان برای عیادت از مجروحان حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات و گرفتن عکس یادگاری همچنان در جریان است از این بیمارستان‌ها خبر می‌رسد که خانواده‌ها نسبت به وضعیت رسیدگی به مجروحان گلایه‌های زیادی دارند.
وقوع هر حادثه و بررسی علت وقوع آن باید راهی باشد برای تغییر در قوانین و نظارت بیشتر برای پیشگیری از حادثه‌ای مشابه. در جامعه ما، اما تکرار وقوع حوادثی که به مرگ جمعی افراد منجر می‌شود نشان از یک چیز دارد و آن اینکه اراده‌ای برای رسیدن به این مهم وجود ندارد. در تازه‌ترین حادثه جمعی که به مرگ 10‌نفر در دانشگاه علوم و تحقیقات منجر شده پرسش‌های حقوقی مطرح است که در گفت و گو با محمدرضا زمانی علویجه، وکیل دادگستری وکارشناس قضایی که سابقه‌ای بسیار در رسیدگی به پرونده‌های کیفری دارند آن را بازکاوی کرده‌ایم.
۱۵