فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از شناسایی مجرمان ضرب و شتم دختر جوان در عرض چند ساعت خبر داد و اظهار کرد: در این رابطه دو مرد 21 ساله و یک دختر 16 ساله دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند، با مجرمان برخورد سختی خواهد شد.
دادستان سیرجان خبر داد:
در حال حاضر متهم اصلی(ضارب) با صدور قرار بازداشت از سوی معاون دادستان(قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری ) روانه زندان شده است
پرستار خانگی که به اتهام سرقت طلا‌های پیرزن بازداشت شده مدعی است برای تأمین هزینه درمانی‌اش ناگزیر به سرقت شده‌است.
بسیاری از پرونده‌های جنایی که علیه اتباع افغان تشکیل می‌شود به دلیل فرار مرتکبان آن به کشورشان با بن‌بست مواجه می‌شود. تحقیقات پلیس برای شناسایی این افراد به دلیل پنهان کردن ادله جرم معمولاً با دشواری زیادی همراه است. یکی از پرونده‌هایی که پس از ۱۱ سال با تماس یک زن ناشناس رمزگشایی شده است مربوط به قتل مردی افغان است که عاملان آن بعد از پنهان کردن جسد به کشور افغانستان گریخته‌اند. تنها متهم بازداشت شده پرونده که به زودی پای میز محاکمه حاضر می‌شود، اما همه چیز را انکار کرده و به گردن متهمان فراری انداخته است.
قاتلان هم اتاقی ناگفته‌های قتل را شرح دادند
بسیاری از جرائم ریشه در مصرف یا خرید و فروش مواد مخدر دارد. افرادی که در معرض مصرف یا خرید و فروش مواد‌مخدر قرار دارند بیش از دیگران زندگی‌های خود را در پرتگاه نابودی قرار می‌دهند. دو قاتل فراری که در جریان پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل شده و در شهرستان گرمسار همخانه شده بودند جزئیات بیشتری از دو حادثه را برای خبرنگار ما شرح دادند.
مردی که در جریان رقابت کاری شریک خود را به قتل رسانده در جلسه محاکمه قتل را به گردن کارگر خود انداخت. مرد کارگر هم مدعی شد که نقشی در جریان قتل ندارد و کارفرمای او مرتکب جنایت شده‌است.
متهمان تحت تعقیب در جریان خرید و فروش مواد مخدر مرتکب قتل شده بودند
بسیاری از افرادی که مرتکب قتل می‌شوند پس از حادثه از محل متواری می‌شوند. آن‌ها در بهترین حالت به مدت چند سال موفق می‌شوند به دور از چشم پلیس برای خودشان به صورت مخفیانه زندگی کنند، اما تجربه نشان داده است که دست قانون سرانجام گریبان این افراد را خواهد گرفت. در جریان یکی از پرونده‌های قتل که یک‌سال قبل اتفاق افتاد، عامل حادثه موفق به فرار از دست پلیس شد، اما مأموران موفق شدند مخفیگاه او را در شهرستان گرمسار شناسایی کنند. وقتی مأموران وارد مخفیگاه متهم شدند موفق شدند هم اتاقی او را که وی هم از قاتلان فراری بود بازداشت کنند.
سختگیری بیش از حد بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به شهروندان زمینه فعالیت‌های مجرمانه بسیاری را برای تبهکاران فراهم می‌کند. بسیاری از شهروندان سرخورده از این سختگیری‌های بی‌مورد به افراد و شرکت‌هایی اعتماد می‌کنند که اندک سرمایه‌هایشان را هم از دست آن‌ها خارج می‌کنند. یکی از این افراد تبهکار مرد ۳۴‌ساله‌ای به نام احسان است که با فریب متقاضیان دریافت وام بیش از یکصد‌میلیارد تومان به جیب زده است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری 9 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گران‌فروشی ارز در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد.
محمد زاهدی اصل
حادثه تعرض مجرم سابقه‌دار به زنان و کودکان تأسف‌بار بود و آن‌هم اینکه فردی به رغم سوابق سوء بتواند مجدداً در جامعه چنین حادثه تلخی را خلق کند. تجاوز به کودکان معصوم و زنان هر کدام یک جنایت است، بنابراین این حادثه در دو بخش قابل تأمل است یکی دولت و نهاد‌های مسئول، دیگری خود مردم.
۱۳