با آغاز مسابقات فوتبال جام ملت‌ های آسیا، تبلیغات برای شرط بندی و پیش‌بینی نتایج مسابقات فوتبال نیز افزایش داشته است، موضوعی که پلیس فتا در مورد آن هشدار داده و از شهروندان خواسته تا فریب این تبلیغات را نخورند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به آزار و اذیت دو کودک کار در کرمان توسط نیروهای شهرداری اظهار داشت: به‌عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود کرده و متهمان تحت تعقیب قضائی قرار گرفته‌اند.
وارد شدن به رابطه‌های دوستی تحت تأثیر نداشتن مهارت‌های زندگی و گروه‌های همسال یکی از آسیب‌هایی است که مدام دختران نوجوان را تهدید می‌کند. این دختران عمدتاً تحت تأثیر القائات دروغین پسران، وارد رابطه با آن‌ها می‌شوند، اما با از دست دادن حیثیت اجتماعی‌شان چاره‌ای جز خارج شدن از رابطه‌ای که به سیاهی رسیده ندارند. پلیس فتای تهران چند روز قبل پسری فریبکار را بازداشت کرده که با فریب دختری نوجوان در شبکه اینستاگرام به او تعرض کرده و با تهدید انتشار فیلم رابطه، اقدام به اخاذی کرده است.
پیامد‌های یک انتخاب اشتباه را گاهی نمی‌شود جبران کرد. دختران و پسران عمدتاً تحت تأثیر هیجانات ناشی از اقتضای سن دست به انتخاب‌هایی می‌زنند که پیامد‌های آن ممکن است کل زندگی‌شان را تحت‌تأثیر قرار دهد. در پرونده‌ای که روز گذشته در دادسرای امور جنایی پایتخت به جریان افتاد زن جوانی که ۱۴‌سال قبل دست به انتخابی اشتباه زده بود برای بازپرس توضیح داد که شوهر افغانش با ربودن نوزادشان به محلی نامعلوم گریخته است.
اتباع غیرمجاز افغان به راحتی وارد کشور می‌شوند، برای خودشان شغل پیدا می‌کنند یا اقدام به تشکیل باند‌های تبهکاری می‌کنند. بسیار از اعضای این باند‌ها با اموال سرقت شده یا جنایت سیاه مرتکب شده از کشور خارج می‌شوند و دست پلیس هم به آن‌ها نمی‌رسد؛ چراکه این افراد هیچ هویت مشخصی ندارند. پلیس تهران به‌تازگی اعضای یکی از این باند‌ها را که با پخش آگهی نظافت منزل وارد خانه‌های مردم شده و در فرصت مناسب دست به‌سرقت می‌زدند بازداشت کرده است.
پسر جوان وقتی متوجه شد در معامله خودرویی صاحب آن، سر او کلاه گذاشته است باهمدستی سه‌نفر از دوستانش نقشه آدم‌ربایی ۲۰‌میلیون تومانی را طراحی و اجرا کرد.
معتادان به مواد مخدر همه به یک شیوه گرفتار اعتیاد نمی‌شوند، بعضی از این افراد در مجالس دوستانه و همنشینی با دوستان ناباب، بعضی به خاطر هوس‌های زودگذر و عده‌ای هم به خاطر تفریح، آلوده مواد مخدر می‌شوند. در این میان دانش‌آموزان و دانشجویانی هستند که به امید اینکه نیرو و قدرت بیشتری برای ادامه تحصیل و موفقیت در امتحانات کسب کنند برای اولین بار مواد مخدر را امتحان می‌کنند و اینگونه به جرگه معتادان وارد می‌شوند. در یکی از پرونده‌هایی که در پلیس تهران تشکیل شده است یکی از سارقان حرفه‌ای که به دام اعتیاد هم افتاده می‌گوید برای تمرکز بیشتر روی درس‌هایش به مصرف اعتیاد گرفتار شده و حالا به جای رفتن به دانشگاه و تحصیل در رشته حقوق ناگزیر به سرقت شده است.
پنهان کردن حقیقت هنگام تشکیل زندگی مشترک به دشواری‌ها و مشاجرات بعدی منجر خواهد شد. در صورتی که پنهان کننده حقیقت نتواند رضایت خانواده مقابل را به خاطر حقیقتی که پنهان کرده جلب کند باید منتظر عواقب ناگواری باشد. در پرونده‌ای که در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد زوجی فریبکار که برای تهیه ۲۰‌میلیون تومان پول شیرب‌ها دست به قتل آتشین زده بودند با تبرئه از اتهام قتل عمد از مجازات قصاص فاصله گرفتند.
اگر چه با پيروزي انقلاب اسلامي، مصرف مشروبات الكلي در ايران به شدت كاهش يافته و مي‌توان گفت در حال حاضر مسئله‌اي به نام الكليسم و اعتياد به الكل در كشور ما تقريباً حل شده محسوب مي‌شود، اما هنوز هم شاهد ورود اين محصول جرم‌زا به كشور و مصرف آن به‌ويژه در ميان قشر جوان هستيم.
۱۱