فرمانده انتظامی دزفول از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.
سایت دیوار هنوز نتوانسته امنیت لازم را برای کاهش اعمال مجرمانه‌ای که در جریان خرید و فروش کالا‌ها در این سایت پرطرفدار رقم می‌خورد، برقرار کند. اینکه مدام خبر‌هایی درباره سرقت از مشتریان سایت دیوار منتشر می‌شود نشان از درستی این حرف دارد. در تازه‌ترین پرونده‌ای که در پلیس آگاهی تهران تشکیل شده مجرم سابقه‌داری به شیوه‌ای تکراری اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه از فروشندگان سایت دیوار می‌کرد که بازداشت شد.
نزدیک بودن باند دو فرودگاه پیام و فتح به هم که گفته می‌شود اشتباه خلبان را به همراه داشته باعث سقوط مرگبار هواپیمای فرسوده بویینگ ۷۰۷ ارتش و شهادت ۱۵‌سرنشین آن شد. همجواری بافت مسکونی با باند فرودگاه از عجایبی است که چرایی آن بعد از وقوع حادثه مورد پرسش قرار گرفته‌است. در حادثه‌ای مشابه در همین محل که ۲۵‌آبان‌ماه امسال اتفاق افتاد خلبان شرکت تابان مشهد موفق شد قبل از وقوع حادثه مرگبار جان ۱۵۰‌مسافر را از مرگی حتمی نجات دهد.
فرمانده نیروی انتظامی درخصوص ضرب و جرح و تعدی به ماموران ناجا، گفت: پلیس این اتفاقات را با سرعت پیگیری کرده و افراد خاطی و توهین‌کنندگان را با هماهنگی قضایی دستگیر می‌کند؛ ما قاطعانه با کسانی که این تخلفات را انجام می‌دهند برخورد می‌کنیم.
اسامی گروه پروازی هواپیمای سانحه دیده بوئینگ707 ارتش اعلام شد.
یک فروند هواپیمای باری صبح امروز درساعت ۸:۳۰ در حوالی کرج سقوط کرد. این هواپیمای غیرمسافربری ۷۰۷ حامل گوشت بود که به هنگام فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند و شهرک مسکونی مجاور دچار حریق شد.
مقام مسئول سازمان هواپیمایی از بروز سانحه برای هواپیمای باری قرقیزستانی در فرودگاه فتح خبر داد.
بسیاری از پرونده‌های نزاع که به حوادث خونین منجر می‌شود ریشه در موضوعات بی‌اهمیت دارد. موضوعاتی مثل درگیری بر سر پارک خودرو یا چشم در چشم شدن خیلی وقت‌ها منجر به شکل‌گیری پرونده‌های قتل می‌شود. یکی از افرادی که به خاطر یک چشم در چشم شدن مرتکب قتل شده یک‌بار تا پای چوبه دار رفته است. او پس از ۱۲‌سال تحمل زندان با فروش خانه پدری‌اش موفق به جلب رضایت اولیای‌دم شده‌است.
بسیاری از پرونده‌هایی که در محاکم کیفری استان‌ها بررسی می‌شود ریشه در عدم پایبندی افراد به اخلاقیات دارد. بسیاری از مردان و زنانی که بدون پایبندی به اخلاقیات وارد رابطه‌های پنهانی می‌شوند در ادامه به اتهام قتل یا اعمال منافی عفت بازداشت و محاکمه می‌شوند. در پرونده‌ای که روز گذشته برای دومین بار در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد مرد جوانی با معرفی خودش به عنوان پزشک، دختری جوان را فریب داده و بعد از برقراری رابطه به قتل رسانده است.
زندگی‌های آرام و بدور از درگیری و کشمکش فرزندان سالم و درستی را به جامعه تحویل می‌دهند و در مقابل فرزندان خانواده‌های پر تنش و بدتر از آن فرزندان خانواده‌های طلاق آسیب‌های بیشتری را تجربه می‌کنند به طوریکه این آسیب‌ها زندگی آینده آن‌ها را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و گاهی از آن‌ها مجرمی می‌سازد که آسیبش گریبانگیر دیگران و حتی نزدیکان هم می‌شود. پرونده تازه‌ای که در دادسرای امور جنایی تهران روی میز بازپرس ویژه قتل گشوده شده است مربوط به پسر جوانی است که به گفته خودش فرزند طلاق است و در طول زندگی‌اش تحقیر‌های زیادی را تجربه کرده و در نهایت دست به قتل پدر بزرگش زده است.
۱۰