نقض حقوق بشر در آمریکا از چه زمانی شروع شد؟
جنایات آمریکا زمینه ای شد، تا بدانیم قربانیانی که در خلیج ماساچوست با میکروب آبله و در شبه جزیره کره و ویتنام و در خیابان‌ های بغداد با گاز خردل نابود شدند، در راستای ادامه نسل کشی آغازین آنها در قاره آمریکاست.
خلاصه فصل اول کتاب رویای آمریکایی اثر هاروارد زین
نوزادان زود می‌مردند، چون مادرانشان به دلیل کار سخت و گرسنگی، شیری نداشتند. در کوبا هفت هزار کودک ظرف سه ماه جان سپردند. حتی برخی مادران از شدت نومیدی بچه‌های خود را غرق کردند... به این صورت شوهران در معادن، زنان بر اثر کار شدید و بچه‌ها به خاطر کمبود شیر مردند!
بازخوانی جنایات آمریکا در ایران
جنایات و ظلم‌های‌ام الفساد قرن در حق ملت ایران بیش از سایر ملتهاست، لیکن ملت دلیر و آگاه ایران اسلامی توانست با هوشیاری کامل و با «شعار مرگ بر آمریکا» در مقابل نظام سلطه جهانی مقاومت کند و هر روز بالنده‌تر از گذشته راه روشن پیش روی خود را بپیماید و با افتخار در مسیر عزت آفرین تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به پیش رود.
هفته «حقوق بشر امریکایی» فرصت مغتنمی است برای بررسی مختصر کارنامه پلشت امریکا در رابطه با حقوق بشر
چند روز پیش، همزمان با سیاست جدید ضدمهاجرتی رئیس‌جمهور امریکا مبنی بر جدا کردن کودکان از والدین پناهجوی خود و نگهداری آن‌ها در قفس‌های فلزی، وزیر امور خارجه امریکا هم تصمیم خروج این کشور را از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد.
مروری بر جنایت‌های امریکا، انگلیس و فرانسه در طول تاریخ
نوشتار حاضر تلاش دارد تا جنایت‌های مهم سه کشور آمریکا، انگلستان و فرانسه را در تاریخ جهان مرور کند و نشان دهد که این کشور‌ها نسبت به ملت‌های آزاده و دولت‌های مستقل و در حال پیشرفت چه ظلم‌هایی را روا داشته‌اند.
فیلم:
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای گزارش ویدئویی متفاوتی درباره جنایات آمریکا علیه ایران منتشر کرد.
روایتی از تاریخ دویست ساله آمریکا در گفت‌وگو با دکتر فواد ایزدی
تاریخ دویست ساله‌ آمریکا در این کشور را که ورق می‌زنیم، پر است از مواردی همچون کشتار بومیان، جنایات علیه سیاه‌پوستان و برده‌ها، اشغال کشورها و... که این کشور برای رسیدن به استقلال، پیشرفت و ثبات سیاسی و اقتصادی‌اش انجام داده است.
۳