رئیس‌جمهور امریکا سرخورده از مذاکرات با کره‌شمالی و در اوج جنگ تجاری با چین به ژاپن سفر کرده، جایی که او موفق شد ۱۰۵ جنگنده اف ۳۵ به چشم بادامی‌ها بفروشد و البته بر ادامه مذاکرات با کره‌شمالی پافشاری کرد.
حدود یک سوم کرسی‌های پارلمان اروپا به شکلی طنزآلود در دست کسانی افتاده که به اتحادیه یا اعتقادی ندارند یا لااقل منتقد بسیار تند سیاست‌های همگرایانه آن در حوزه‌های مالی، مهاجرتی و روامداری مذهبی بوده‌اند.
یگان پهپادی جنبش انصارالله یمن برای چهارمین بار آشیانه جنگنده‌ها در فرودگاه جیزان عربستان را هدف قرار داد. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفته که به دلیل بی‌توجهی عربستان سعودی به طرح‌های صلح حملات پهپادی به این کشور از سر گرفته شده است.
دونالــد ترامپ که همانند هفته گذشته این بار در ژاپن هم ایرانی‌ها را تروریست نامید و حکومت ایران را تهدید به نابودی کرد، یک گام از لفاظی‌های جنگی عقب نشست و لحن ملایم‌تری برابر ایران در پیش گرفت و با بیان اینکه امریکا دنبال تغییر نظام در ایران نیست، برای چندمین بار بر آمادگی خود برای مذاکره با ایران تأکید کرد؛ درخواستی که به نظر می‌رسد برای اثر‌گذاری بر افکار عمومی مطرح شده است.
وزیر کشور ترکیه با اشاره به آسیب پذیر بودن این کشور برابر حمله‌های موشکی، از خرید سامانه دفاعی «اس ۴۰۰» ساخت روسیه دفاع کرد.
حساب کاربری زندانیان عقیده از وضعیت وخیم مبلغان و علمای دربند در زندان‌های عربستان سعودی خبر داد.
جنگنده‌های ترکیه مواضع گروهک شبه‌نظامی «پ. ک. ک» در شمال عراق را هدف حملات خود قرار دادند.
در حالی که تنها چند هفته تا آغاز مناظرات انتخاباتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ امریکا باقی مانده، نتیجه یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد در میان نامزد‌های پرشمار حزب دموکرات، «جو بایدن» معاون دولت سابق امریکا بیشترین بخت را برای پیروزی در این رقابت داخلی دارد.
ترامپ در کنفرانس مشترک خبری با نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که ایران با حکومت کنونی می‌تواند به کشور بزرگی تبدیل شود.
خبرگزاری ژاپنی یومیوری گزارش داد رئیس‌جمهور آمریکا که هم‌اکنون در ژاپن به سر می‌برد از شینزو آبه، نخست‌وزیر این کشور، خواسته است هر چه سریعتر [برای میانجیگری]به ایران سفر کند.
۱۶