کرملین روز چهار شنبه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانتین با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا دیدار خواهد کرد.
وزیر خارجه ایران با انتشار عکسی از دیدارش با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان نوشت که هیچ‌کس از آوردن داعش به افغانستان چیزی به دست نمی‌آورد.
وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر شراکت کشورش با سعودی‌ها تاکید کرد، واشنگتن از قتل خاشقجی که اساسا با "ارزش‌های آمریکایی" در تناقض است "چشم‌پوشی" نمی‌کند و این مطلب را در نهان و آشکار به رهبری سعودی گفته است.
سفیر چین در آمریکا در مورد افزایش بیشتر درگیری تجاری بین دو کشور هشدار داد و گفت که این درگیری می‌تواند همزیستی دو اقتصاد بزرگ دنیا را برهم بزند و کل تجارت جهان را فلج کند .
سایت انگلیسی «میدل ایست»:
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با گفتن این جمله که "اسرائیل بدون عربستان دچار دردسر‌های بزرگی می‌شود"، آخرین خطرات را از سر دولت عربستان به طور کل و به طور خاص از محمد بن سلمان دفع کرد اما این آغاز ماجراست.
رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان مدعی شد که محبوبیت ولیعهد این کشور در میان سعودی‌ها افزایش یافته است.
جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت که چون زبان عربی نمی‌داند به نوار قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی گوش نداده است.
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی برای بهبود وجهه عربستان بعد از قتل جمال خاشقجی منتقد سیاست‌های بن‌سلمان به چند کشور عربی منطقه رفت و قرار است در نشست گروه۲۰ در آرژانتین شرکت کند.
حماس ضمن قدردانی از مواضع ایران در قبال مسأله فلسطین، از تمام کشورهای عربی و اسلامی خواست حامی فلسطین و مقاومت باشند.
در بحبوحه تشدید تنش‌ها بین روسیه و اوکراین، کی‌یف با افزایش سطح آماده‌باش ارتش به مدت ۳۰ روز حکومت نظامی اعلام کرده است. به دنبال اعلام این حکومت نظامی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نگرانی جدی خود را نسبت به این اقدام اعلام کرد.
۱۶