تحویل سامانه‌های اس‌300 روس به دمشق
اسرائیلی‌ها هیچ گاه تصور نمی‌کردند عملیاتی که ۱۷ روز قبل انجام دادند تا این اندازه برای‌شان گران تمام شود.
دیوان بین‌المللی دادگستری در بررسی دعوای حقوقی ایران و امریکا ضمن تأیید صلاحیت دیوان برای این دعوا، دیروز در حکمی امریکا را ملزم به رفع تحریم‌های انسان‌دوستانه، دارویی، کشاورزی و هوانوردی کرد و البته از طرفین خواست از اقدامی که مناقشه را تشدید کند،خودداری کنند.
مقامات دولت آمریکا از فشار واشنگتن به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازرسی از مرکز مورد ادعای نتانیاهو در تورقوزآباد خبر می‌دهند.
برهم صالح از رهبران اتحادیه میهنی کردستان در سایه اختلافات بین دو حزب عمده کُرد که به تعویق چندین جلسه رای گیری پارلمان انجامید، سرانجام با رای نمایندگان رئیس جمهور جدید عراق شد.
واکنش امریکایی‌ها به حملات موشکی سپاه به شرق فرات نشان می‌دهد آن‌ها نگران تکرار این‌گونه حملات در منطقه تحت اشغال خود در شرق سوریه هستند.
وزیر خارجه عراق در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا بغداد به تحریم‌های امریکا علیه ایران پایبند است، گفت: ما در هیچ محاصره‌ای مستقیم یا غیرمستقیم مشارکت نمی‌کنیم.
سید رحیم نعمتی
وزارت خارجه کویت بیانیه‌ای را روز سه شنبه منتشر کرده تا با آن به گمانه‌زنی‌هایی جواب داده باشد که بعد از سفر محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، به این کشور مطرح شده است.
فرانسه دارایی‌های وزارت اطلاعات را مسدود كرد
وزارت خارجه، کشور و اقتصاد فرانسه در بیانیه‌ای مشترک، تصمیم دولت این کشور را برای مسدود کردن دارایی‌های وزارت اطلاعات ایران اعلام کردند.
دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به ادعای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای بازرسی از آنچه که نتانیاهو تأسیسات هسته‌ای مخفی تازه ایران خوانده بود، اعلام کرده اطلاعات ارائه شده را نمی‌پذیرد و هر نتیجه‌گیری باید بر پایه نظرات مستقل کارشناسان خود آژانس باشد.
۱۶