امریکا به هر ابزاری متوسل می‌شود تا دولت قانونی ونزوئلا را سرنگون کند و رهبر مخالفان این کشور را به قدرت برساند. دونالد ترامپ در سخنانی اعلام کرد که اقدام نظامی امریکا در ونزوئلا یک گزینه است و آن را از روی میز حذف نخواهد کرد. معاون رئیس‌جمهور امریکا هم گفته است که زمان آن رسیده است که مردم ونزوئلا به حکومت نیکولاس مادورو پایان دهند.
پس از اقدام امریکا در تعلیق مشارکت در معاهده موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (آی‌ان‌اف) روسیه نیز در اقدامی مشابه نه تنها تعلیق در این معاهده را اعلام کرد بلکه دستور توسعه موشک‌های فراصوتی را صادر کرد که قاتل سامانه‌های دفاعی ناتو است تا ولادیمیر پوتین نشان داده باشد که دفاع را از طریق موضع تهاجمی تأمین می‌کند. این موضع روس‌ها از شناخت درست رویکرد دولت فعلی امریکا در خروج از پیمان‌ها ریشه دارد. در واقع بعد از پیمان‌های پاریس، ترانس‌پاسیفیک، برجام و نفتا، این پنجمین پیمانی است که دولت امریکا از آن خارج می‌شود تا شرایط خودش را بر رقیب تحمیل کند.
اعلام شکست داعش در سوریه و در نتیجه اعلام خاتمه ظفرمندانه ماموریت نیروهای آمریکایی در این کشور و همچنین خبر خروج ناگهانی نیمی از نیروهای نظامی ایالات متحده از افغانستان، آن هم در شرایطی که مذاکرات صلح با طالبان تا آن هنگام هیچ‌گونه دستاورد مشخصی به همراه نداشت دو موضع‌گیری جنجالی ترامپ در هفته‌های اخیر بود که حواشی زیادی نیز برای او و دولتش ایجاد کرد
گزارشی از نتیجه ۲۷۰روز تاخیر اروپایی‌ها
یکی از موضوعاتی که پیرامون «اینس‌تکس» مطرح است اینکه کانال مالی موسوم به «اینس تکس» در ابتدا صرفا بر روی مسائل و اقلام بشردوستانه تمرکز دارد. امری که از نظر ایران نمی‌تواند قابل قبول باشد؛ از همین رو در بیاینه وزارت خارجه، افتتاح «اینس‌تکس» صرفا گام نخستین اروپایی‌ها برای تحقق وعده‌های برجامی آن‌ها اعلام شد.
رئیس جمهور روسیه در واکنش به خروج آمریکا از معاهده منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد، تعلیق این معاهده از سوی مسکو را رسما اعلام کرد.
فرقی که بین نظریه انقلاب اسلامی ایران و نظریه‌های انقلاب در روابط بین الملل وجود دارد این است که غایت مادی هدف انقلاب ایران نیست و نخواهد بود و رسیدن به کمال معنوی و در نهایت ایجاد حکومت اسلامی جهانی آرمان اساسی است ولی انقلاب‌های مطرح دنیا آرمان ماتریالیستی دارند
تعطیلی فقط یک رکورد برای ترامپ نیست
این رکوردزنی ترامپ در مدت زمان و هزینه‌های تعطیلی دولت در حالی است که او نتوانسته به اهداف خود برسد و چه سال قبل و چه امسال مجبور به عقب‌نشینی شده است. در واقع، هدف اصلی او با این کار تأمین بودجه لازم برای عمل به یکی از شعار‌ها و وعده‌های اصلی انتخاباتی‌اش است که مربوط می‌شود به موضوع مهاجرت و امنیت مرز جنوبی امریکا با مکزیک.
محمد بابایی
نهال‌های اقتصادی که معاون اول رئیس جمهور در جریان سفر اخیر خود در سوریه کاشت تنها با مراقبت و همت ملی توانمند خواهند شد و به بار خواهند نشست.
سرانجام پس از ۹ ماه بن‌بست، دولت لبنان به ریاست سعد حریری تشکیل شد و فشار امریکا برای کاهش سهم حزب‌الله در دولت راه به جایی نبرد.
۱۶