طالبان در گرماگرم مذاکره با امریکا برای صلح در افغانستان چهار سرباز امریکایی را در پایگاه بگرام کشت و مسئولیت آن را هم به عهده گرفت، رویدادی که وزیر خارجه امریکا آن را محکوم کرد، ولی گفت که این حمله اثری بر مذاکرات صلح با طالبان نخواهد گذاشت.
یک روز بعد از تصمیم دولت امریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، نگرانی‌ها در واشنگتن درباره تبعات این تصمیم در حال تشدید شدن است. مقامات واشنگتن از مجاری غیر رسمی گفته‌اند این تصمیم نمادین است تا از ابعاد نظامی آن بکاهند. درحالی که نیویورک‌تایمز فاش کرده که پنتاگون و سیا مخالف تصمیم ترامپ بوده‌اند، شماری از مقامات واشنگتن با بیان اینکه تصمیم دونالد ترامپ، به معنی جنگ با ایران یا کشتن گروهی از ایرانی‌ها نیست، گفته‌اند که واشنگتن مثل داعش و القاعده با نیرو‌های سپاه پاسداران برخورد نمی‌کند.
خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» به اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پوشیدن لباس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شعار مرگ بر آمریکا در جلسه امروز مجلس واکنش نشان داد.
جبهه مردمی آزادی فلسطین اقدام ایالات متحده آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت محکوم کرد.
مقام سابق وزارت خارجه آمریکا اقدام دولت این کشور علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به باد تمسخر گرفت.
احمد کاظم زاده
انتخابات پارلمانی زودهنگام کنست (پارلمان) امروز در میان تدابیر شدید امنیتی در مناطق صهیونیست‌نشین اراضی اشغالی برگزار می‌شود و بیش از ۱۷ هزار نیروی نظامی و امنیتی تأمین امنیت این انتخابات را برعهده دارند.
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده دولت سابق امریکا با ایران، در کتابی که به تازگی منتشر کرده، جزئیاتی کمتر شنیده شده از مذاکرات هسته‌ای با ایران، سعید جلیلی را «یک باورمند واقعی به انقلاب اسلامی» توصیف کرد و ظریف و عراقچی را دیپلمات‌هایی حرفه‌ای و نه ایدئولوگ خواند.
یک سناتور امریکایی با حمایت گروهی از سناتور‌های دموکرات طرحی را به کنگره برده که هدف از آن ممنوع کردن اقدام نظامی دولت این کشور علیه ایران است.
حزب عدالت و توسعه که به مدت بیش از یک دهه پیروز انتخابات در ترکیه بود، در انتخابات محلی که هفته گذشته برگزار شد، متحمل شکست سنگینی شد؛ شکستی که با پیشروی چشمگیر اپوزیسیون در انتخابات محلی، جایگاه رجب طیب اردوغان را متزلزل کرده است.
نیرو‌های وابسته به ژنرال حفتر موسوم به «ارتش ملی لیبی» دیروز به یکباره از فرودگاه طرابلس عقب‌نشینی کردند و دولت امریکا هم که تا دیروز در قبال تحولات لیبی سکوتی تأمل‌برانگیز در پیش گرفته بود، خواستار مذاکره بین دولت مستقر در طرابلس با این ژنرال مورد حمایت عربستان و برخی دیگر از کشور‌های عربی شد.
۱۵