در آستانه هفتادمین سالگرد تاسیس کره شمالی، مقامات کشور‌های مختلف وارد پیونگ‌یانگ شدند.
شبکه آمریکایی ان بی سی نوشت: متحدان اروپایی آمریکا به دنبال راهکارهای دور زدن تحریم‌های دولت ترامپ و حفظ توافق هسته‌ای بدون حضور آمریکا هستند.
نماینده انگلیس در سازمان ملل که کشورش پیشتر تسلیحات نظامی در اختیار عربستان برای حمله به مردم بی دفاع یمن قرار داده بود، طی جلسه ای در شورای امنیت با اظهاراتی بی پایه و اساس در مورد اوضاع ادلب، ارتش سوریه را به مجازات در صورت وقوع هرگونه حمله به این شهر تهدید کرد.
نگاهی به روند سیاسی در عراق از انتخابات پارلمانی به این سو و نزدیک شدن به تشکیل فراکسیون اکثریت، تا حد زیادی از حمله به کنسولگری ایران و مقرهای الحشد الشعبی در بصره رمزگشایی می‌کند.
برگزاری نشست رؤسای‌جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در تهران نشان داد که به‌رغم تلاش سه کشور برای حل‌وفصل مشکلات در استان ادلب سوریه، مواضع آنکارا همچنان مانع از دستیابی به توافق مشخصی در این رابطه شده است.
مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا آمادگی خود را برای بررسی راهکارهای جدید با هدف حل و فصل مساله مرز ایرلند اعلام کرده است.
رئیس پارلمان سودان برای اولین بار بعد از ۱۳ سال به دعوت رئیس مجلس شورای عربستان به این کشور سفر می کند.
ناامنی‌ها امرزو (شنبه) نیز در بصره ادامه داشته به طوریکه منابع امنیتی از اصابت چهار راکت به نزدیکی فرودگاه بصره در جنوب عراق خبر دادند. در حالی که رویترز امروز از بازگشایی بندر ام قصر بعد از خروج معترضان خبر داده بود و وزارت بهداشت عراق نیز تعداد کشته‌های روز جمعه بصره را سه تن اعلام کرده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد: سفیر عراق در تهران جمعه شب به وزارت امور خارجه احضار شد.
صد‌ها نفر از مردم اردن در اعتراض به قطع کمک‌های مالی ایالات متحده آمریکا به «آنروا» در شهر امان تظاهرات ضد آمریکایی برگزار کردند.
۱۵