۱۳۴ قتل در لندن طی چند ماه گذشته؛
شمار افرادی که طی سال ۲۰۱۸ میلادی در پایتخت انگلیس به قتل رسیده‌اند به ۱۳۴ نفر رسید که این رقم بالاترین میزان طی ۱۰ سال گذشته به حساب می‌آید.
سال ۲۰۱۸ در قاب تحولات جهانی؛
نفوذ و رسوخ گفتمان جلیقه زردها به دیگر کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که این پویش، یک اعتراض صنفی نیست، بلکه آرمانی است که هواداران زیادی در سراسر قاره سبز و حتی فراتر از آن پیدا کرده است.
دولت ترامپ با توجه به خسارت‌های 7 هزار میلیارد دلاری جنگ‌های قبلی، نه مایل به جنگ با ایران و نه قادر به انجام آن است.
یادداشت تحلیلی سعدالله زارعی درباره تحولات سوریه
سعدالله زارعی طی یادداشتی در روزنامه کیهان به تحلیل تحولات روزهای اخیر سوریه و بازگشایی سفارت‌خانه‌های کشورهای عربی در دمشق پرداخت. متن کامل یادداشت او در ادامه از نظر می‌گذرد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای تاکید کرد که اتحادیه اروپا تلاش می‌کند که توافق هسته‌ای با ایران را در سال ۲۰۱۹ حفظ کند.
مترجم: دکتر محمدجواد گودینی
هنگامی که به اصول دادگاه کیفری بین‌المللی نظری می‌افکنیم، مشاهده خواهیم کرد همه جنایت‌های طبقه‌بندی شده در اساسنامه این نهاد بین‌المللی، بلکه چند برابر آنچه در آن ذکر شده، در سرزمین یمن در حق ملت آن روا داشته می‌شود و یمن طی چهار سال گذشته به میدانی برای اقدامات نظامی و ارتکاب جنایات تبدیل شده است.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته که در روابط اسرائیل با اعراب انقلاب رخ داده است؛ تحولی که برخی منابع اسرائیلی پیش از این از تعبیر نوک کوه یخ برای آن استفاده کرده‌اند.
طالبان افغانستان که از سوی طرف‌های مختلف از امریکا و کشور‌های عربی گرفته تا ایران طرف مذاکره قرار گرفته است، به نظر می‌رسد خود را آماده می‌کند در مذاکرات صلح آتی کارت‌های بیشتری برای سهم‌خواهی در قدرت داشته باشد. طالبان حمله گسترده‌ای را از چند جهت به مرکز ولایت سرپل انجام دادند و تسلط بر چاه‌های نفت و دستیابی به تجهیزات نظامی که در اطراف چاه‌های نفت مستقر شده، هدف اصلی طالبان بود.
از امضای قانون مقابله با نفوذ چین تا اتهام تنش به مخالفان
رئیس‌جمهور امریکا سال ۲۰۱۹ را با تنش شروع کرد، چه در داخل و چه در خارج. کاخ سفید در شامگاه سال نو میلادی با انتشار بیانیه‌ای از امضای مصوبه مقابله با نفوذ راهبردی چین خبر داد و همزمان در داخل هم ترامپ در حالی وعده کرد که سال خوبی در پیش خواهد بود که بلافاصله تأیید کرد: «البته سال پیچیده‌ای خواهد بود». روزنامه «واشنگتن‌پُست» نیز در نخستین شماره سال نو میلادی با اختصاص دادن یک صفحه ویژه به دروغ‌های ترامپ که بر اساس برآورد این روزنامه، روزانه ۱۵ دروغ بوده، نشان داد که در سال نو میلادی هم حاضر نیست مقابل رئیس‌جمهور امریکا آتش‌بس اعلام کند.
رئیس‌جمهور فرانسه در پیام خود به مردم کشورش برای آغاز سال جدید میلادی از نزدیک شدن «سرمایه‌داری لیبرال افراطی» به پایان خود سخن گفت.
۱۵