ابومهدی المهندس:
نائب رئیس حشد شعبی عراق در نشست خبری اعلام کرد که این گروه اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد سفارت آمریکا و کنسولگری این کشور در ناآرامی‌های اخیر بصره دست داشتند.
احمد کاظم زاده
با وجود اینکه انتظار می‌رفت نظام سیاسی جدید عراق به دلیل اینکه با انتخاب مردم و با حضور همه طوایف شکل گرفته است در تأمین نیاز‌ها و مطالبات کارآمدتر باشد، اما متأسفانه به دلایلی همچون گستره فساد و توسعه‌نیافتگی ساختاری و دخالت‌های خارجی و در رأس آن امریکا، تاکنون نتوانسته است به انتظارات مردم پاسخگو باشد که همین امر در مواقعی باعث شکل‌گیری اعتراضات مردمی در مناطق مختلف این کشور شده است.
عربستان مانع تضمین امنیتی  به هیئت دیپلماتیک انصارالله
بمباران گسترده مواضع تروریست‌ها در محور ادلب–حما شروع شد
یک روز پس از نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه در تهران جنگنده‌های سوری و روسی مواضع تروریست‌ها را در استان ادلب به صورت گسترده بمباران کردند؛ تحولاتی که نشان‌دهنده عزم جدی دمشق و متحدانش برای ریشه‌کن کردن القاعده در ادلب به‌رغم تهدید‌ها و فشار‌های غرب است.
ریاض و تل‌آویو به‌دنبال تخریب وجهه ایران در عراق هستند
دور جدید اعتراضات مردم بصره به مشکلات معیشتی از مسیر مسالمت آمیز خود خارج شده و با حمله برخی معترضان به کنسولگری ایران، این تحولات وارد فاز بحرانی شده است؛ حمله‌ای که به گفته برخی تحلیلگران، رد پای عربستان و رژیم صهیونیستی در آن مشهود است. مقامات عراقی هم سعودی‌ها و امریکا را در دامن زدن به اعتراضات بصره مقصر می‌دانند.
فرمانده جدید عملیات بصره در اولین اظهار نظر خود پس از انتخاب وی وعده برقراری امنیت در استان بصره را داد.
بر اساس شواهد موجود یک تحول میدانی بزرگ پیش روی سوریه است و دولت این کشور می خواهد آنچه را اخیرا در جنوب تجربه کرد، در ادلب نیز به اجرا درآورد.
وزیر خزانه‌داری و دارایی ترکیه تاکید کرد اقدامات جنجالی آمریکا در عرصه اقتصادی، هشداری برای بسیاری از کشور‌های جهان و سرمایه‌گذاران است.
مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد که او همه نشانه‌های هشدار دهنده درباره فاجعه در کاخ سفید را می‌بیند.
۱۴