پژوهش دانشگاه استنفورد تأیید می‌کند، طی دو دهه گذشته بیش از ۲۶ هزار کودک و نوجوان در اثر شلیک گلوله در آمریکا کشته شده‌اند؛ این آمار بیش از مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی و سرطان است.
دادگاه استیناف رژیم آل خلیفه حکم حبس ابد را برای دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین صادر کرد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا اذعان کرد که جمهوریخواهان ممکن است در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره امریکا در چند روز دیگر شکست خورده و احتمالاً کنترل مجلس نمایندگان امریکا را از دست بدهند.
سید رحیم لاری
مایک پمپئو و استیو منوچین، وزرای خارجه و خزانه‌داری امریکا، روز جمعه دوم نوامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی تلفنی شرکت کردند تا شروع دور جدید تحریم‌های امریکا علیه ایران را از تاریخ پنجم نوامبر اعلام کنند
ترور مولانا سمیع‌الحق در راولپندی پاکستان
مولانا سمیع‌الحق، رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان که به رهبر معنوی طالبان مشهور است، جمعه شب در منزل شخصی‌اش با ضربات چاقو به دست افراد ناشناس کشته شد.
ان‌بی‌سی‌نیوز از ناامیدی بولتون از امکان تحریم کامل نفتی روایت کرد
یک رسانه امریکایی گزارش داده گروهی از سیاستمداران ایران‌ستیز چه در داخل و چه بیرون از دولت ترامپ، بعد از فهمیدن اینکه راهبرد تحریمی امریکا با فشار‌های وعده داده شده فاصله زیادی دارد، ناامید شده‌اند.
مخالفان بن‌سلمان تحت فشار قتل خاشقجی تدریجاً در حال آزاد شدن هستند
تکان‌های ناشی از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه، آرام آرام در حکومت عربستان در حال نمایان شدن است.
یک رسانه لبنانی به نقل از یک منبع بلند پایه اروپایی از احتمال کنار رفتن محمد بن سلمان و روی کار آمدن احمد بن عبدالعزیز خبر داده است.
رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد، دستور قتل جمال خاشقجی از عالی‌ترین سطح در حکومت عربستان صادر شده اما ملک سلمان از شبهه ارتکاب این جنایت خارج است.
رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی سیاست‌های «دونالد ترامپ» را به باد انتقاد گرفت.
۱۳