ظاهراً از این پس به جای کودکان، قاتلان کودکان را غسل تعمید می‌دهند! پاپ فرانسیس سفر به امارات و عربستان را آغاز کرد، آن هم در حالی که ده‌ها هزار کودک یمنی بر اثر بمباران‌های سعودی و امارات و بی‌سابقه‌ترین قحطی تاریخ به کام مرگ رفته‌اند. پاپ، اما قاتلان کودکان را محکوم نکرد بلکه امارات را «الگوی همزیستی، برادری و رویارویی تمدن‌ها و فرهنگ‌های مختلف» نامید. عجبا! اماراتی که بر سر فرهنگ خودی یمنی بمب می‌ریزد و فرهنگ خودی قطری را به محاصره در آورده است و با فرهنگ‌های اسلامی دیگر سر ستیز دارد و فقط سرسپرده فرهنگ غربی است، برای رهبر کاتولیک‌های جهان، الگوی همزیستی و برادری شده است! سفر پاپ به امارات و سعودی بی شک پروژه سعودی‌ها برای پاک کردن سیاهی جنایات‌شان در یمن و رسوایی حمایت از داعش در سوریه و عراق است و شاید هدف دیگر آنان خروج از باتلاق یمن با تمکین به امر پاپ برای «استمرار آتش‌بس در یمن» باشد، اما این آش آن قدر شور است که حتی مقام سابق سیا هم گفته «وقتی امارات همچنان در جنایات انسانی یمن شرکت دارد، دیدار پاپ از این کشور گزینه مناسبی نیست و بخش زیادی از اعتبار پاپ را در خاورمیانه از بین می‌برد.»
روزنامه «میرر» انگلیس اعلام کرد
در جریان موج سرمای کشنده در آمریکا بیش از ۲۰۰۰ پرواز لغو شد. آخرین اخبار دریافتی از کشته شدن ۲۱ تن در سرمای کشنده آمریکا حکایت دارد.
بعد از آمریکا، روسیه نیز پیمان موشک های هسته ای را تعلیق کرد
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشستی تلویزیونی با وزیران خارجه و دفاع روسیه گفت: شركای آمریكایی ما اعلام كردند كه مشاركت در این معاهده را تعلیق كرده‌اند ما نیز این معاهده را تعلیق می‌كنیم
وزیر پیشین انرژی آمریکا اذعان دارد که اقدامات ایران در زمینه برنامه هسته‌ای مطابق توافق برجام است.
معاون رئیس‌جمهور آمریکا با ادعای اینکه تمام گزینه‌ها علیه دولت «نیکلاس مادورو» روی میز است، مجددا خواستار کودتا و سرنگونی وی شد.
دکتر سید رضا میرطاهر
دونالد ترامپ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ اعلام کرد که امریکا از پیمان «نیرو‌های هسته‌ای میان‌برد» (INF) خارج خواهد شد. بهانه اصلی امریکا برای خروج از این پیمان راهبردی و بسیار مهم، نقض مفاد آن از طرف روسیه است. پس از آن «مایک پمپئو» وزیر خارجه امریکا نیز در ۱۳ آذر ۱۳۹۷ گفت که واشنگتن به مدت ۶۰ روز پایبندی به پیمان نیرو‌های هسته‌ای میان‌برد را تعلیق خواهد کرد تا مسکو ظرف این مدت تعهد عملی خود را به آن نشان دهد و در غیر این صورت از این پیمان خارج خواهد شد.
تحرکات عراقی‌ها به‌ویژه حشدالشعبی علیه حضور نیرو‌های امریکایی در کشورشان اخیراً شدت قابل‌توجهی یافته است. چند روز پس از اینکه سیاستمداران عراقی تهدید کردند که اگر امریکایی‌ها داوطلبانه خارج نشوند با زبان زور مجبور خواهند شد بیرون بروند، نیرو‌های حشدالشعبی مانع از گشتزنی امریکایی‌ها در موصل شدند.
امریکا به هر ابزاری متوسل می‌شود تا دولت قانونی ونزوئلا را سرنگون کند و رهبر مخالفان این کشور را به قدرت برساند. دونالد ترامپ در سخنانی اعلام کرد که اقدام نظامی امریکا در ونزوئلا یک گزینه است و آن را از روی میز حذف نخواهد کرد. معاون رئیس‌جمهور امریکا هم گفته است که زمان آن رسیده است که مردم ونزوئلا به حکومت نیکولاس مادورو پایان دهند.
پس از اقدام امریکا در تعلیق مشارکت در معاهده موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (آی‌ان‌اف) روسیه نیز در اقدامی مشابه نه تنها تعلیق در این معاهده را اعلام کرد بلکه دستور توسعه موشک‌های فراصوتی را صادر کرد که قاتل سامانه‌های دفاعی ناتو است تا ولادیمیر پوتین نشان داده باشد که دفاع را از طریق موضع تهاجمی تأمین می‌کند. این موضع روس‌ها از شناخت درست رویکرد دولت فعلی امریکا در خروج از پیمان‌ها ریشه دارد. در واقع بعد از پیمان‌های پاریس، ترانس‌پاسیفیک، برجام و نفتا، این پنجمین پیمانی است که دولت امریکا از آن خارج می‌شود تا شرایط خودش را بر رقیب تحمیل کند.
۱۲