هزاران شهروند آمریکایی با برپایی تظاهرات در نزدیکی کاخ سفید و نیویورک نسبت به اخراج وزیر دادگستری ایالات متحده اعتراض کردند.
وزیر امور خزانه داری آمریکا با انتشار پیامی مدعی شد که شبکه جهانی سوئیفت رابطه خود با ایران را قطع می کند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل با بیان اینکه «تهدید» کره شمالی همچنان پابرجاست، گفت تا زمانی که پیونگ‌یانگ تاسیسات هسته‌ای داشته باشد، واشنگتن به تحریم این کشور ادامه می‌دهد.
فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، مذاکرات صلح یمن که قرار بود اواخر نوامبر میان طرف‌های درگیر برگزار شود را به پایان سال جاری میلادی موکول کرد.
معاف کردن هشت کشور از تحریم‌های نفتی ایران «پاداشی» از سوی ترامپ نیست، بلکه تسلیم در برابر واقعیت‌های کنونی است.
نگاهی به روند اقدامات اتحادیه اروپا در رابطه با تضمین‌ منافع اقتصادی ایران پس از خروج امریکا از برجام به خوبی نشان می دهد که این اتحادیه، در حال وقت‌کشی است و ضرورت دارد ایران اقدام متقابل صورت دهد.
نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا نشان می‌دهد که دموکرات‌ها توانسته‌اند کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار بگیرند. پیروزی آن‌ها چالشی جدی برای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به‌شمار می‌رود چرا که اکنون وی برای پیشبرد اولویت‌های خود در زمینه‌های مختلف به‌خصوص سیاست‌های مالیاتی و مهاجرت با مخالفت‌های شدیدتری از سوی دموکرات‌ها روبه‌رو خواهد شد.
وزارت خارجه چین بر تداوم همکاری با ایران تاکید و اعلام کرد این روابط باید محترم شمرده شود.
نخست وزیر عراق شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف بوده و از آن‌ها تبعیت نخواهد کرد.
اظهارات ضدایرانی سفارت امریکا در بغداد موجی از واکنش‌ها را در عراق ایجاد کرده و رهبران این کشور ضمن محکوم کردن مواضع امریکا حمایت همه‌جانبه خود را از حشدالشعبی اعلام کردند.
۱۲