نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نگران شکست در انتخابات امروز است
امروز انتخابات رژیم صهیونیستی در حالی آغاز می‌شود که وضعیت بنیامین نتانیاهو بیش از هر زمانی در طول ۱۳ سال گذشته شکننده است، در حدی که خود وی پیش‌بینی کرد رقبای او پیروز انتخابات خواهند بود، هرچند بعضی ناظران معتقدند این اظهارات با هدف کشاندن هر چه بیش‌تر حامیان لیکود و راستگرایان به پای صندوق‌ها صورت می‌گیرد، اما نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد ترس نتانیاهو از شکست واقعی است.
خبرگزاری رسمی چین اعلام کرد، تروریستی نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سوی امریکا، اوضاع منطقه را بدتر خواهد کرد.
وزیر امور خارجه در نامه‌ای به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی خواستار قرار گرفتن نام نیرو‌های نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) در فهرست گروه‌های تروریستی جمهوری اسلامی ایران شد.
کاخ سفید برای اولین بار نیروهای مسلح یک کشور را با عنوان تروریست خواند
کاخ سفید در ادامه فشارهای خود برای شکستن مقاومت و مبارزه مردم ایران علیه اقدامات استکباری و ظالمانه آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» خود اضافه کرد. 
ظریف در کمیسیون امنیت ملی:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه این کمیسیون وزیر خارجه ضمن محکوم کردن اقدام احتمالی آمریکا در گنجاندن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، این اقدام را دارای خطرات زیادی دانست که اگر آمریکا آن را اجرایی کند ایران عمل متقابل انجام می‌دهد.
شورای اتحادیه اروپا از تمدید تحریم‌های حقوق بشری این اتحادیه علیه ایران به مدت یک سال دیگر خبر داد.
رئیس جمهوری ترکیه در انتقادی جدید از رژیم صهیونیستی عنوان داشت که تمامی اقدامات این رژیم از سال ۱۹۴۸ به بعد نقض قوانین بین الملل و قطعنامه‌های سازمان ملل بوده است.
ادعای یک نویسنده عربستانی مبنی بر این‌که ملک سلمان تاکنون ۱۲۰ هزار کتاب خوانده است با واکنش‌های انتقادی و تمسخرآمیز در فضای مجازی روبه‌رو شد.
مارکو کارنلوس، سفیر سابق ایتالیا در عراق:
سفیر سابق ایتالیا در عراق گفت: آمریکایی‌ها پذیرفته‌اند که این مداخله سریع ایران در سال ۲۰۱۴ بود که پس از سقوط موصل، مانع سقوط بغداد و اربیل توسط داعش شد.
هادی محمدی
مدتی است که اتاق‌های فکر مشارکت‌کننده در تصمیم‌سازی کاخ سفید مشغول ارزیابی از راهبرد فشار و تحریم امریکا علیه ایران هستند.
۱۱