یک نماینده پارلمان عراق از وجود تفاهم های جدیدی بین ائتلاف های الفتح و سائرون به دستور مرجعیت عالی دینی این کشور و از صف آرایی جدید نیروهای سیاسی بعد از عملکرد نامناسب دولت درقبال حوادث اخیر بصره خبر داد
وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با انتقاد از رویکرد دولت آمریکا در قبال مسائل بین المللی گفت که دولت کنونی آمریکا به دنبال تغییر حکومت در ایران است.
در خاطرات جان کری مطرح شد؛
آنچه در بخشی از کتاب خاطرات «جان کری»، وزیر خارجه سابق آمریکا درباره یکی دیگر از مانع‌آفرینی‌های فرانسه آمده به نوعی در بردارنده زوایای تازه‌ای از ابعاد کارشکنی‌های پاریس علیه تهران است.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که آمریکا، فرانسه و انگلیس توافق کرده‌اند که استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه این بار با پاسخی بسیار قویتر از دفعه قبلی مواجه خواهد شد.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد کره شمالی با پیشنهاد خلع سلاح اتمی طی یک سال موافقت کرده است.
وزیر دفاع اسپانیا از تلاش کشورش برای حل مسالمت آمیز موضوع توقف فروش تسلیحات به عربستان خبر داد.
نیروهای امنیتی عراق موفق شدند یک حمله انتحاری را پیش از عملی شدن، خنثی کنند.
مذاکرات سیاسی برای انتخاب دولت جدید عراق پس از ناآرامی‌های بصره روند پرشتابی به خود گرفته است، در حالی که حیدر العبادی علناً شانس خود را برای انتخاب مجدد از دست داده است، گزارش‌ها حاکی از آن است که جریان‌های سیاسی درباره بعضی نامزد‌های پست نخست‌وزیری به توافق رسیده‌اند و اسامی تنها پس از انتخاب رئیس مجلس منتشر خواهد شد.
سناتور امریکایی از قصد انگلیس برای حمله شیمیایی ساختگی در سوریه خبر داد
در آستانه شروع عملیات گسترده ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب، امریکا و متحدانش سناریوی نخ‌نما شده استفاده از سلاح شیمیایی را با جدیت دنبال می‌کنند تا با متهم کردن دمشق به کشتار غیرنظامیان، مانع از فروپاشی آخرین دژ تروریست‌ها در سوریه شوند. یک سناتور امریکایی اذعان کرد که انگلیس درصدد است با حمله جعلی شیمیایی و استفاده از بازیگرانی که نقش قربانیان حملات شیمیایی را ایفا می‌کنند، علیه دولت سوریه اقدام کند. امریکا هم در حال بررسی گزینه‌های احتمالی خود برای واکنش نشان دادن به دمشق در صورت استفاد ساختگی از سلاح شیمیایی در ادلب است.
فشار اقتصادی و جنگ رسانه‌ای کاخ‌ سفید برای ناامید کردن مردم
با خروج ترامپ از برجام در اردیبهشت ماه و اعلام سیاست‌های ضد ایرانی از سوی او و تلاش برای بازگردان تحریم ها علیه کشورمان، این پرسش در بین مردم و نخبگان ایرانی طرح می شود که با ترامپ و اقدمات او چگونه باید مقابله کنیم؟
۱۰