نماینده اقلیم کردستان عراق گفت: ارتباط میان اقلیم کردستان و ایران پتانسیل و توان این را دارد که بیش از گذشته توسعه یافته و رشد کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتقاد شدید از رکس وین تیلرسون وزیر خارجه پیشین خود، او را فردی کودن و تنبل توصیف کرد.
شورای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار است روز دوشنبه در نشستی درباره موضوعات گوناگون، از جمله روابط این اتحادیه با ایران گفتگو کند.
وزیر امور خارجه آلمان در خصوص وقوع فاجعه انسانی در یمن در صورت شکست مذکرات استکهلم که با نظارت سازمان ملل متحد میان طرف‌های یمنی در حال برگزاری است، هشدار داد.
حمایت اروپاییان از امریکا نیم‌بند است
جلسه بدون نتیجه شورای امنیت خط بطلانی بر امید ترامپ و این دست پیش‌بینی‌ها کشید و نشان داد اروپایی‌ها آن‌قدر نادان نیستند که به این راحتی گرفتار دام ترامپ شده و مجبور شوند به بهانه برنامه موشکی ایران کل فرآیند برجام و توافق هسته‌ای را نادیده بگیرند.
احتمال دخالت خاندان سلطنتی عربستان به ویژه شخص محمد بن‌سلمان ولیعهد این کشور در قتل خاشقجی، بیش از هر موضوع دیگری روابط عربستان و امریکا را تحت تأثیر قرار داده است. متأثر از این موضوع، دو رویکرد نسبت به عربستان سعودی و هیئت حاکمه این کشور شکل گرفته است.
محمد مرادی
پنج‌شنبه‌شب قطعنامه پیشنهادی امریکا علیه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در مجمع عمومی سازمان ملل به رأی گذاشته شد و اسرائیل و امریکا شکست دیگری در برابر مقاومت فلسطین متحمل شدند.
وزیـر دادگستـری کـانـادا اعلام کرد مدیر مالی گـروه هـوآوی چین بازداشت شده است و امکان استـرداد وی به امریکا وجود دارد.
ناظران بین‌المللی:
چابهار، کریدور دسترسی آسیای مرکزی به آب‌های آزاد و تنها بندری که امریکایی‌ها مجبور شدند آن را از تحریم‌های ضد ایرانی مستثنی کنند، روز پنج شنبه مورد حمله تروریستی قرار گرفت؛ حمله‌ای که بیشتر منابع، همزمانی آن را با تشدید فشار‌های امریکا علیه ایران برجسته کردند.
به گزارش «جوان» روز جمعه در شبکه‌های اجتماعی ویدئویی از بازداشت دانش‌آموزان فرانسوی به دست پلیس در تظاهرات روز پنج شنبه برای اصلاح آیین‌نامه قبولی دانشگاه‌ها منتشر شد که معاون دبیر اتحادیه کل دبیران فرانسه در واکنش به آن اعلام کرد که از این ویدئو به شدت شوکه شده است و این تصاویر شایسته دموکراسی فرانسه نیستند.
۱۰