امریکا بار دیگر ۲۰۰ کامیون مملو از تجهیزات نظامی به مناطق تحت کنترل کرد‌ها در شمال سوریه ارسال کرد؛ اقدامی که در راستای تثبیت جای پای واشنگتن در خاک سوریه است.
ناتو در لتونی رزمایش برگزار کرد روسیه و فرانسه آزمایش موشکی انجام دادند
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد روسیه طی شش ماه از پیمان نیرو‌های اتمی میان‌برد موسوم به «INF» خارج می‌شود. تنش‌ها بین دو طرف در حال تشدید شدن است و در حالی که استونی رزمایشی را با حضور گردان‌های ناتو آغاز کرده، روس‌ها آزمایش موشکی موفقیت‌آمیزی در مناطق شرقی خاک‌شان برگزار کردند. نیروی هوایی فرانسه نیز یک موشک با قابلیت حمل کلاهک اتمی آزمایش کرد.
تلاش امریکا برای تزریق سلاح به بحران ونزوئلا
همزمان با سخنان وزیر امور خارجه ونزوئلا درباره قصد امریکا برای کشاندن این کشور به یک جنگ داخلی، وزارت کشور ونزوئلا اعلام کرد که نیرو‌های امنیتی در یک انبار فرودگاه شهر «والنسیا» این کشور مقادیر زیادی تسلیحات امریکایی را کشف و ضبط کردند.
روز سه شنبه برای برای اولین بار اتحادیه کاری فرانسه هم به صف معترضین پیوست تا مشخص شود که اعتراضات رو به گسترش است. پارلمان فرانسه که احساس ناامنی می‌کند، قانونی با هدف محدود کردن اعتراضات خشونت آمیز تصویب کرد.
آیت‌الله سیستانی:
اظهارات ترامپ درباره نقش نظامیان امریکایی در عراق همچنان با مواضع تند شخصیت‌ها و مقامات عراقی مواجه می‌شود. در آخرین مورد آیت‌الله سیستانی از مراجع عظام نجف اعلام کرد عراق نقطه آغازی برای آسیب رساندن به سایر کشور‌ها نیست. در همین حال به‌نظر می‌رسد واکنش‌های گسترده عراقی‌ها باعث شده مقامات امریکایی اظهارات ترامپ را کم‌اهمیت نشان دهند و تأکید کنند مأموریت نظامیان امریکایی در عراق تنها برای مبارزه با داعش است، چرا که نگران هستند با حرف‌های ترامپ بحث اخراج قانونی نیرو‌های امریکا از عراق در این کشور طرفداران بیشتری پیدا کند.
رسانه‌های عراق از تاکید آیت‌ الله العظمی سیستانی مرجع عالی دینی این کشور بر مخالفت با تبدیل شدن عراق به سکویی برای آزار و اذیت کشورهای همسایه خبر دادند.
بیانیه تند و تیز اروپایی‌ها در 12بند در حالی منتشر شد که تنها چهار بند، آن هم با اما و اگر، به سازوکار مالی و برجام مربوط است و مابقی دخالت مستقیم در مسائل داخلی ایران یا مسائل منطقه‌ای است
دست کم ۱۰ میلیون تن از شهروندان ونزوئلا قرار است طوماری را برای ارسال به کاخ سفید امضا کرده و در آن به امریکا تأکید کنند که دست از مداخله در امور داخلی این کشور امریکای لاتین بردارد.
سید رحیم نعمتی
زمانی بود که غرب در نحوه تعامل با ایران و به‌خصوص در مورد برنامه هسته‌ای ایران از راهبرد چماق و هویج استفاده می‌کرد، به این معنا که در کنار اعمال تحریم و فشار بر ایران، مشوق‌هایی را هم در نظر می‌گرفت تا ایران را به سمت توافقی در مورد برنامه هسته‌ای‌اش بکشاند.
با حضور هیئت 10 نفره طالبان برگزار شد
نشست صلح افغانستان در مسکو دیروز با حضور حدود ۷۰ نفر از گروه‌های مختلف افغانستانی در روسیه بدون حضور دولت افغانستان برگزار شد؛ نشستی که برخی منابع افغان، آن را بزرگ‌ترین نشست متشکل از گروه‌های افغان بعد از کنفرانس سال ۲۰۰۱ بن خوانده‌اند. هیئتی ۱۰ نفره به ریاست عباس استانکزی در این نشست، شرایط صلح طالبان را تشریح و پنج شرط طالبان برای صلح را اعلام کرد.
۱۰