کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از جلسه‌ای چهار ساعته، بدون تصمیم‌گیری درباره واکنش به تظاهرات غزه، تا پایان هفته (یک‌‌‌‌شنبه آینده) برای حصول توافق آتش‌بس با حماس از طریق میانجیگری مقامات مصری و سازمان ملل فرصت داد.
تأیید دریافت یادداشت خروج واشنگتن از اعلامیه 1334 از طرف وزارت خارجه
بار دیگر دروغ بودن ادعای دوستی امریکا با مردم ایران اثبات شد. امریکا از پیمان مودت که دو سال پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با ایران امضا کرده بود،‌ خارج شد
اول اعلامیه پایان جنگ، بعد گام‌های هسته‌ای
رهبر كره شمالی در ملاقات هفته قبل خود با وزیر خارجه امریکا، از ارائه فهرست تأسیسات هسته‌ای كشورش به او خودداری كرده و امضای «اعلامیه پایان جنگ دو كره‌» را پیش‌شرط اعتماد‌سازی هسته‌ای خوانده است.
گذرگاه اردن- سوریه گشایش یافت، وزیرخارجه عراق به ملاقات اسد رفت
سوریه روز گذشته به دو پیروزی مهم دیپلماتیک دست یافت که می‌تواند ضربات مهلکی به اهداف امریکا در آن کشور وارد کند
تماس ملک‌سلمان با رؤسای جمهور امریکا و ترکیه، توافق برای تشکیل تیم مشترک
در پی فشارهای خارجــی به عربستان سعودی و مقصر دانستن این كشور در قتل جمال خاشقجی، پادشاه عربستان پس از دو هفته سكوت خود را شكست و شخصاً وارد عمل شد تا نقش ریاض را در این پرونده لاپوشانی كند.
دونالد ترامپ با ارسال توئیتی از مکالمه خود با پادشاه سعودی خبر داد. او در توئیتر خود نوشته است: «اندکی پیش با پادشاه عربستان سعودی که هرگونه اطلاعاتی درباره آنچه که ممکن است برای شهروند عربستان سعودی ما اتفاق افتاده باشد را تکذیب می‌کرد، صحبت کردم.»
رسانه‌های عربی از حکم دادگاه فدرال عراق در لغو تصمیم حیدرالعبادی در برکناری فالح الفیاض از ریاست هیئت حشد شعبی (نیرو‌های داوطلب مردمی) خبر دادند.
چند سناتور ارشد آمریکایی از هر دو حزب این کشور ضمن هشدار درباره دست داشتن سعودیها در ناپدید شدن یا مرگ احتمالی «جمال خاشقچی»، به کاخ سفید برای قطع کمک‌های واشنگتن به ائتلاف ریاض در «جنگ یمن» فشار آورده‌اند.
درپی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر احتمال حمله بمب‌گذاری انتحاری به سفارتخانه ایران در آنکارا، این ساختمان تخلیه شد.
یک سناتور برجسته جمهوریخواه خواستار برخورد جدی آمریکا با عربستان سعودی درصورت نقش داشتن در قتل جمال خاشقجی شد.
۱