وزیرخارجه چین به ظریف:
سخنرانی محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ، با استقبال مقامات برخی کشور‌ها روبه‌رو شده است. وزیر خارجه چین در دیدار با ظریف گفت که صد‌ها میلیون چینی دفاع او از حقوق ایران را تماشا کردند. یک رسانه امریکایی هم به تمجید از سخنرانی وزیر خارجه ایران پرداخت.
به رغم اینکه ترامپ گفته نظامیان امریکایی را از سوریه خارج می‌کند، اما دمشق و متحدانش نه تنها به عملی شدن حرف‌های ترامپ تردید دارند بلکه هشدار دادند واشنگتن به دنبال تکه‌تکه‌کردن سوریه و ایجاد یک شبه‌دولت در شرق فرات است.
تعدیل موضع پاکستان بعد از پایان سفر بن‌سلمان
انتقاد‌ها از سفر ولیعهد سعودی به اسلام‌آباد، وزیر خارجه پاکستان را وادار کرد تأکید کند که دولت پاکستان به جایگاه مناسباتش با ایران واقف است و توسعه مناسبات با عربستان به قیمت کاهش روابط با ایران نخواهد بود.
رئیس‌جمهور امریکا نظامیان ونزوئلا را تهدید کرد که با ادامه حمایت از نیکولاس مادورو آینده خود را به خطر می‌اندازند. ترامپ از ارتش ونزوئلا خواسته به حمایت از نیکولاس مادورو پایان دهد و از خوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور حمایت کند.
مخالفت‌‌‌ها با اعلام وضع فوق‌العاده در امریکا تشدید شد
فقط ۳۶ درصد امریکایی‌ها از اعلام وضعیت فوق‌العاده‌ای که دونالد ترامپ اعلام کرده، حمایت می‌کنند و ۶۱ درصد با آن مخالفند. با گسترش اعتراضات به تصمیم ترامپ، ۱۶ ایالت امریکا از رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراری برای تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک شکایت کردند.
هادی محمدی
شاهزاده ماجراجوی سعودی در پروژه شبه‌قاره‌ای امریکا و سفر به اسلام‌آباد پاکستان، اهداف کوچک و بزرگی را درنظر گرفته تا ضمن تسهیل راهبرد‌های امریکایی و برداشتن و کاستن از موانع و چالش‌ها، فرصت‌های جدید تنش‌سازی و هرج و مرج سازنده‌ای را تولید کند.
رسانه‌های آمریکایی از مرگ سومین مهاجر بازداشت شده از سوی نیرو‌های مرزی آمریکا در بازداشتگاه‌های این کشور خبر می‎دهند.
پس از پیشنهاد ترامپ مبنی بر انتقال زندانیان داعشی اروپایی برای محاکمه از سوریه به قاره سبز، کشور‌های اروپایی از پذیرش اتباع خود امتناع کردند.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رویکرد دولت ترامپ در قبال ایران را کاملاً اشتباه خواند و تأکید کرد کاخ سفید نباید بدون مشورت با کشورهای اروپایی از برجام خارج می‌شد.
شبکه سی ان ان با اشاره به نزدیک شدن به پایان خلافت فیزیکی داعش به نقل از یک مقام ارشد نظامی آمریکا گزارش داد که صدها داعشی با 200 میلیون دلار پول نقد از سوریه به عراق فرار کرده‌اند.
۱