آسیا تایمز نوشته است: «دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در سوچی به رغم وجود لایه‌های متعدد مه غلیظ دیپلماسی، باز هم حاکی از یک سری آزردگی‌های ژئوپولتیک بود.»
نتایج یک نظرسنجی که به تازگی صورت گرفته، نشان می‌دهد که رأی‌دهندگان امریکایی که به حزب دموکرات گرایش دارند، ترجیح می‌دهند به جای نامزدی که در خصوص مسائل مهم سیاسی با او موافق هستند، به نامزدی رأی دهند که شانس بیشتری برای شکست ترامپ دارد.
رضا حجت
در روز‌هایی که هیجان آغاز جنگ فراگیر شد، برخی همسایه‌ها حتی نتوانستند شادی و هیجان خود را پنهان کنند، اما واقعیت به گونه‌ای دیگر رقم خورد. در ایران حکومت آرام و مطمئن و مردم قضایا را با شوخی و جوک و البته برخی اوقات نیز با پرسش جدی دنبال کردند. اما چرا جنگ نشد؟ آیا احتمال وقوع آن در آینده وجود دارد؟
جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که حملات اخیر به دو تأسیسات وابسته به آرامکوی عربستان سرآغاز عملیاتی برای هدف قرار دادن ۳۰۰ هدف حیاتی و نظامی در عربستان و امارات است.
دولت امریکا قصد دارد فاز اقتصادی معامله قرن را با برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین، عملیاتی کند، ولی اصل توافق موسوم به معامله قرن به تعویق افتاده است. تشکیلات خودگردان فلسطین گفته که نشست بحرین عقیم و هرگونه برنامه‌ریزی اقتصادی بدون چشم‌انداز‌های سیاسی بی‌نتیجه است.
یک موشک بیخ گوش سفارت امریکا در بغداد منفجر شد
یک موشک‌کاتیوشا یک شنبه شب به یک کیلومتری سفارت امریکا در منطقه سبز بغداد اصابت کرد؛ موشکی که باعث شد آژیر‌های خطر در بزرگ‌ترین سفارت جهان به صدا درآید. بر اثر این شلیک کسی یا چیزی آسیب ندیده، ولی وزارت خارجه امریکا هشدار داده که این حادثه را جدی تلقی می‌کند و قاطعانه به آن پاسخ خواهد داد. در حالی که از ساعات نخست این حمله موشکی، انگشت اتهام به سمت ایران و نیرو‌های حشدالشعبی نشانه‌گیری شده، حشدالشعبی ضمن رد این اتهام اعلام کرده که کسی نباید در عراق آتش‌بیار معرکه‌ای شود که هیچ کس در پی درگرفتن آن نیست.
انتشار مصاحبه فاکس‌نیوز همزمان با توئیت تهدید رئیس‌جمهور امریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا که در هفته‌های اخیر ظاهراً ژست دیپلماتیک به خود گرفته و از مذاکره با ایران سخن می‌گوید برای چندمین بار احتمال جنگ با ایران را رد کرد.
در شرایطی که روابط تنش‌آلودی میان دو اقتصاد بزرگ جهان در جریان است، یکی از کشتی‌های جنگی ارتش امریکا در نزدیکی جزیره‌ای کوچک در دریای چین جنوبی گشت‌زنی کرد.
۱